Sari la conținut

probleme vopsea duster


Postări Recomandate

azi am fost in service sa schimb un deflector aer care se afla in partea de los a radiatorului sa spart in urma unui inpact cu un ciine cu aceasta ocazie am observa o problema la aripa din spate sarita vopseaua in doua locuri si citeva unflaturi si la stinga si la dreapta cei din service au spus ca se rezolva pe garatie adica trebuie sami vopseasca din nou aripele osa revin si cu poze sa se vada unde a sarit vopseaua eu zic ca este o probema la fel am patit si la logan credeam ca sa rezolva dar se pare ca nu

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 84
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vopseaua originala, din fabrica, e buna, maimutele de la reprezentante nu sunt in stare sa revopseasca.

100% e de la lichidul de parbriz. Nu mai folosi mizerii ieftine luate din supermarket-uri si ia-ti lichidul de la statiile peco, cel de la OMV de exemplu e foarte bun. Sunt mai scumpe dar mult mai de

azi am fost in service sa schimb un deflector aer care se afla in partea de los a radiatorului sa spart in urma unui inpact cu un ciine cu aceasta ocazie am observa o problema la aripa din spate sari

Posted Images

Ieri am fost cu loganul la reparat aripile pe spate, a ruginit la greu mai ales in zona unde a fost "protejat" de plasticele puse la recall-ul dacia cu privire la coroziune (s-a umflat vopseaua si a trecut rugina prin ea chiar deasupra plasticelor si probabil sub ele). Adica cam in 2 ani de la minunata interventie. Oricum ruginise si inainte dar mult mai putin. Din cate am inteles de la service-ul unde am dus-o la reparat se pare ca tocmai acele plastice sunt de vina. Plus doua urme de rugina pe fiecare portiera fata. Total pentru reparat aripi, si portiere, vopsit portiere si aripi 10 mil. Am vrut sa vopsesc si capota fata ciupita de gainatul atomic dar a cerut 5 mil asa ca am renuntat. Vopseaua este alba dar cred ca au mai furat ceva in fabrica din ea ca stratul e micronic. Sper ca dusterelul sa nu mosteneasca aceeasi tabla/vopsea ca loganul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 3 saptamani (prima oara) si ieri (sambata - a doua oara) am fost la un atelier de langa parcul auto Tiriac din Otopeni. Il recomand cu caldura. Acolo unde tinichigiul de la dacia pune sudura, cei de la acest atelier pun ventuza. Sigur ati auzit de ei (cel putin unii). Inainte de a merge la service-ul de cartier, incercati acolo. daca nu-i o probleme cu reclama ii dau si numele. Daca este, atunci vorbim pe PM.

 

PS: Desi cei de acolo se ocupa in principal de masini scumpe, pe mine, cu Logan-ul (deocamdata) nu m-au refuzat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păcat că este cam departe…aş fi încercat remedierea unor înfundături cauzate de castane şi portiere supradimensionate…

 

O locaţie mai exactă ar fi de ajutor, deşi nu cred că ajung în timpul săptămânii…

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Postez si aici deoarece e legat de vopsea, vopsit, intretinere.

Am vazut in oras mai multe 4 x 4 cu toba spate si conexiunea curbata a tevii de esapament ruginite. Arata foarte urit deoarece se vede.

Aveti vre-o solutie? Vopsit, schimbat cu inox? Am auzit ca sunt vopsele thermorezistente, cineva spunea ca nici o vopsea nu rezista la temperatura tobei. Macar de as gasi vopseaua Lunar cu care vopsea argintiu bunica soba...nu stiu cit ar rezista.

Daca aveti vre-un sfat? Am trecut de 2000 de km si au inceput sa apara urme de metal incins pe toba spate. :devil::logik:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...