Sari la conținut

3 picaturi de vopsea pt retus? Beige dune e culoarea.


Postări Recomandate

Stima!

Am nevoie de putina vopsea ( 2..3 picaturi) pentru un retus pe cantul usii. Am vazut ca e un punctulet sarit ( se vede alb).

 

Idei va rog?

Sau ce solutie de retusare recomandati pentru ca n-as vrea sa ma trezesc cu rugina.

 

Va multumesc,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de la emag, dar pe visiniu la Logan - aveam o zgarietura urata si am retusat cu kit-ul - culoarea e identica cu a masinii.

Asa ceva cred ca iti trebuie: https://www.emag.ro/kit-retus-vopsea-original-renault-dacia-hnp-bej-dune-beige-58215363207/pd/DPLLSBMBM/?X-Search-Id=b0077c2b167723a71934&X-Product-Id=56476708&X-Search-Page=1&X-Search-Position=25&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

dar verifica si codul de vopsea (HNP e pentru asta din link) sa fie identic cu ce scrie pe usa sau pe stalp.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, PufarinaUcigasa a spus:

Sau mergi în orice reprezentanța/service Dacia și le ceri kit de retuș pe culoarea dorită. Acolo sigur găsești culoarea corectă

da dar e pacat de tot kitul ala . l-a luat un amic si dupa 4 picaturi folosite l-a stocat si intr-o luna era uscat

de asta am mentionat de nr de picaturi, in ideea ca poate am noroc de o varianta mai "mica".

 

Multumesc frumos @all

Acum 1 oră, jelly a spus:

In targul Vitan sunt baietii care iti prepara vopseaua pe loc, doar sa-i spui codul pe care il gasesti pe montantul B de pe partea dreapta. 35 lei recipientul care arata ca un marker. Bafta!

cred ca asta e varianta castigatoare, multumesc

ai o recomandare de "baieti" ca s multi pe acolo te rog?

si 2..montantul este ..care /unde ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa este sunt mai multi. Eu am facut si am fost super multumit pe al 2 lea rand unde sunt cei cu piesele, randul cu gardul care este spre fostul Carrefour. Magazinul se afla pe la mijlocul culoarului. E un baiat super de treaba acolo. Vopseaua o am de 1 an de zile si nu s-a uscat. Montantul B, este stalpul de la jumatatea masinii. La baza stalpului este un abtibild unde printre altele scrie si codul culorii.  Bafta!

WhatsApp Image 2021-08-18 at 09.44.59.jpeg

  • Like 1
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, foxbat a spus:

da dar e pacat de tot kitul ala . l-a luat un amic si dupa 4 picaturi folosite l-a stocat si intr-o luna era uscat

de asta am mentionat de nr de picaturi, in ideea ca poate am noroc de o varianta mai "mica".

Habar n-am cum l-a pastrat amicul tau, dar la mine dupa 1 an de la folosire inca e ok. Iti garantez

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@foxbat codul pentru culoarea noastră este HNP. Te ajut eu cu vopseaua daca ajungi prin Timisoara. Am folosit-o chiar azi.😂 E inca ok dupa un an si 3 luni. 

Dacă te hotărăști sa o achiziționezi, la reprezentanta a fost 60 ron parca.

 

20210818_233731.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...