Sari la conținut

Postări Recomandate

Pulverizator ii zice..

Laveta din microfibre e pentru plasticul din interior. Ai vazut vreodata la vreo spalatorie sau la vreun salon de cosmetica auto folosindu-se asa ceva la sters caroseria?! Pentru uscat masina pe exterior, foloseste o laveta profesionala din piele de caprioara. Gasesti si pe emag la circa 100 lei. Respectiva carpa trebuie pastrata mereu umeda, intr-un recipient gen cutie de pringles.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 68
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mde, la cat efort depuneti pentru luciul masinilor voastre, probabil ca nu ne vom intalni prea curand pe drumuri de offroad. 

Mă tentează o folie negru-carbon…de perlat lucios m-am cam săturat…spălare cel puţin săptămânală, consum măricel de şampon auto cu ceară carnauba… Protecţiile de aripi nu ştiu dacă au efect sau nu, î

Posted Images

la sters nu se foloseste piele de caprioara ,se folosesc prosoape cu fir lung ptr inglobarea mizeriei de pe caroserie. @Aramis474 daca vrei sa citesti metode de spalare si despre produse ptr spalare si detailing poti intra pe detailing-club.ro

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • 1 month later...

cam 1 data pe saptamana o spal la spalatorie tunel, unde inainte de a intra in perii cu ea, beneficiaza de o prespalare la jet cu presiune, pana acum am evitat spalatoriile manuale caci in momentul in care e stearsa de pricopsesti de acele zgarieturi extrem de fine care in soare se vad ca niste panze de paianjan.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...