Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 68
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mde, la cat efort depuneti pentru luciul masinilor voastre, probabil ca nu ne vom intalni prea curand pe drumuri de offroad. 

Mă tentează o folie negru-carbon…de perlat lucios m-am cam săturat…spălare cel puţin săptămânală, consum măricel de şampon auto cu ceară carnauba… Protecţiile de aripi nu ştiu dacă au efect sau nu, î

Posted Images

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut!


Va prezint si eu metoda mea de spalare. Am folosit produse Pro-x, Auto Shampoo si Brilliant Wash & Wax. Am spalat bine masina cu apa inainte sa dau cu Auto Shampoo pe ea, apoi aplicat Auto Shampoo cu un vermorel din pacate, pentru ca nu am avut altceva la indemana(poate ma ajutati voi si imi dati o idee de un pulverizator cu care sa dau samponul pe masina), am lasat 2 minute, apoi am clatit bine cu apa, la aceast ametoda am luat element cu element, apoi am dat cu Brilliat Wash &Wax, iar am clatit foarte bine masina, iar la final am sters-o cu o laveta de microfibra. mentionez ca este prima data cand spal masina cu aceste produse, masina fiind noua, dar am trecut printr-o furtuna cu ea si prin ploaie 300 de km, deci era murdara, nu doar prafuita. Nu am frecat-o cu manusa sau altceva de frica sa n-o zgarai, doar la final am sters-o de apa, dar laveta s- murdarit de la jumatea usilor in jos

DSC_3359.JPG

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa o dai cubsampon cu recipient dinla pentr flori....mai baga la lidl..este vreo 20 de ron...se apasa pe deasupra si face presiune..cred ca intelegi ce vreau sa spun..are cam 3 litri presupun..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...