Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 229
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pentru pozitie am optat si eu pentru Becuri LED de la Phillips (PH1) - Xtreme Vision -> http://www.becurionl...c-122665.p.html Pentru faza de intalnire -> http://www.becurionl...c-125827.p.html

Un anumit francez, de pe un francez, a pus pe Duster ph1   - 35W / 55W Slim Xeno HID KIT H4 - 2 motorase electrice de reglaj înalțime faruri kangoo 1 ph2 - kit corector automatic faruri - spălă

Să înțeleg că aici nimeni nu citește manualul?   Becurile DRL/poziție sunt identice cu cele folosite pe x52(Logan II) adică w21/5w, faza scurtă H7, lungă H1, iar ceața (proiectoare de plastic becuri

Posted Images

Am facut un drum wekendul asta totul frumos numai ca masina cam jegoasa

de noroaie , zic sa o spal la intoarcere si bag la o spalatorie in berceni cam

la 300m de casa .

Un tiganus cu talente de "number one" cum se autointitula baga cu talent iar eu

il supraveghez atent cand ajunge la aripa fata stanga si da cu jetul pe lampa de semnalizare de

pe aripa o scoate cu tot cu picorusele lampii care sau rupt ...becul este ok

suportul de plastic trebuie sa il schimb ca nu mai sta la locul lui este cam 10 ron.

Asa ca atentie 8-)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • 1 month later...

salut

 

si-a montat cineva cumva becuri cu led ? am vazut ca sunt de toate felurile....si pt semnalizare si pentru pozitie ..etc

aveti idee, sunt bune de ceva ? ca de scumpe am vazut ca-s scumpe....cam 100 ron 2 becuri cu led...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Salut,

ati schimbat vreodata becurile la duster ( daca sau ars ) eu am schiumbat pana acuma in 8 luni vreo 6 becuri . numai in ultima saptama am schimbat 2 becuri . mentionez ca doar cele de pe faza scurta.

am fost la service si au verificat si au zis ca totul e ok.

astept pareri .

 

Am schimbat intotdeauna becul de la faza de drum (faza1 scurta), mereu pe farul de la sofer; in cei 76000km de aprox. 5-6 ori. Si eu am crezut ca este o problema tehnica la far, desi cei din service m-au asigurat ca totul functioneaza ok si dau vina pe materialul prost din care sunt facute becurile. Totusi celalalt far nu a avut nici o problema.

Eu merg intotdeauna cu farurile aprinse, indiferent de vreme, locatie sau ora.

 

La semnalizatoare si stopuri nu am avut nici o problema pana in prezent.

 

La interior mi s-a ars o data beculetul care ilumineata rotita pentru aer cald-rece, iar acum la revizie va trebui sa-l schimb pe cel care lumineata rotita de alegere a fantei de aer (caci palpaie din cand in cand).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...