Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 229
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pentru pozitie am optat si eu pentru Becuri LED de la Phillips (PH1) - Xtreme Vision -> http://www.becurionl...c-122665.p.html Pentru faza de intalnire -> http://www.becurionl...c-125827.p.html

Un anumit francez, de pe un francez, a pus pe Duster ph1   - 35W / 55W Slim Xeno HID KIT H4 - 2 motorase electrice de reglaj înalțime faruri kangoo 1 ph2 - kit corector automatic faruri - spălă

Să înțeleg că aici nimeni nu citește manualul?   Becurile DRL/poziție sunt identice cu cele folosite pe x52(Logan II) adică w21/5w, faza scurtă H7, lungă H1, iar ceața (proiectoare de plastic becuri

Posted Images

  • 7 months later...
La 14.07.2015 la 10:35, ToranagaSama a spus:

Eu in 2 ani jumate am schimbat cred ca de 3 ori osramurile NB Unlimited. Dar nu renunt la ele. Au lumina mult prea buna pentru mine ca sa renunt la acest aspect. Problema la ele nu este nr de km sau de ore, este din cauza la drumurile de buna calitate de la noi care zdruncina prea tare filamentul.

Am gasit acum acest post.Asta e valabil pentru toti.Poti lua linistit becuri pentru moto..Sunt rezistente la vibratii.Asta e singura deosebire fata de cele normale.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee pe mine Night Breaker m-au tinut mai putin de 10.000 km si totodata mai putin de 1 an...

Stau pe niste Narva de atunci si sunt foarte ok, lumina este ok dpmdv iar rezistenta peste Night Breakerurile pe care le-am avut eu(poate am fost eu mai ghinionist cu ele)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, lamuriti-ma va rog si pe mine in urmatoarele doua probleme:

1) Cum pot schimba becurile la plafoniera? Am citit manualul dar nu reusesc nicicum sa desfac plexiglasul ala cu surubelnita si mi-e frica sa nu il zgarii. Nu vrea nicicum sa se desfaca si nici nu vad vreun orificiu unde sa bag surubelnita plata.

2) Aceeasi intrebare pentru becurile de la numarul spate. Reusesc sa scot lampile din din locas, scot mufa dar nu reusesc sa imi dau seama cum scot plexiglasul sa ajung la bec. Mi-e frica sa nu deteriorez banda aia buretata de pe margini de impiedica apa sa intre.

Vreau sa schimb W5W-urile alea pe halogen cu niste LED-uri de la Philips si pana acum doar la cel din portbagaj am reusit sa il schimb.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...