Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 229
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pentru pozitie am optat si eu pentru Becuri LED de la Phillips (PH1) - Xtreme Vision -> http://www.becurionl...c-122665.p.html Pentru faza de intalnire -> http://www.becurionl...c-125827.p.html

Un anumit francez, de pe un francez, a pus pe Duster ph1   - 35W / 55W Slim Xeno HID KIT H4 - 2 motorase electrice de reglaj înalțime faruri kangoo 1 ph2 - kit corector automatic faruri - spălă

Să înțeleg că aici nimeni nu citește manualul?   Becurile DRL/poziție sunt identice cu cele folosite pe x52(Logan II) adică w21/5w, faza scurtă H7, lungă H1, iar ceața (proiectoare de plastic becuri

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Am o intrebare (nu stiu daca se incadreaza la "intrebari stupide ...", dar discutandu-se aici despre becuri ...) pentru cei care au schimbat becul de pozitie din far.

Cum se extrage ? Este necesara vreo unealta specializata, sau doar se trage de soclu ? Am tot incercat azi si nimic. Se roteste dar de iesit, nu iese. Mi se pare stupid, ca pentru un beculet sa ajung in service.

Am ajuns aici dupa ce mi s-au ars becurile de pozitie -far si cel de faza scurta. Faza am schimbat-o (acum, ca tot patitul, sunt intelept - am reusit sa pun becul de faza in pozitia corecta) dar cand sa trec la beculetul de pozitie am constatat ca ori nu stiu cum sa-l scot de acolo, ori n-am destula putere, si de aici intrebarea de mai sus.

 

Multumesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 10 months later...

@MAK multumesc!....dar pentru a schimba becurile normale de pe si de prin masina cu cele  tip LED, trebuie sa modific ceva sau doar le inlocuiesc si gata?Multumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...