Sari la conținut

Postări Recomandate

Bun venit.

Ce vrei tu (CarPlay și AndroidAuto) nu se poate, 1.0.13.3 e cu totul altă generație de Medianav.

De citit :

După ce l-ai citit, poți întelege mai bine că de la 5.2.8 (generație 2) poți face upgrade oficial doar până la 9.1.3 (generație 3) inclusiv.

Update-ul sistemului se face via toolbox, descărcabil de aici https://dacia.welcome.naviextras.com/

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, multumesc pt ajutor. Eu doresc la media nav pe care o am sa conectez tel android. sa pot asculta radio de pe net si avea waze. de ex. ce soft trebuie sa am pt acestea... nu stiu

 

ce pot face cu versiunea 9.1.3. care este diferenta cu cea pe care o am 5.2.8?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vrei neapărat Android auto și Car play trebuie să înlocuiești fizic Medianav-ul tău generație 2 cu unul generație 4 (versiune soft 1.0.13.3) (aprox 1500 ron pe site-urile de anunțuri).

9.1.3 face fix ce face și 5.2.8 dar are niște îmbunătățiri pe parte de compatibilitate bluetooth, stabilitate sistem.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Salut ma poate ajuta si pe mine cineva cu o resoftare calculator . Am schimbat de doua ori injectorul 4, dar calculatorul imi da mereu aceasi eroare la injectorul 4. Mecanicul  la care ma duc mi-a spus ca trebuie facuta o resoftare, am atasat si poza cu eroarea care i-mi tot apare.

IMG-20210722-WA0000.jpg

Editat de caramba
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea injectorului 4 s-a făcut cu verificarea cablajului, altfel e degeaba. Pare mai degrabă calculator injecție cu probleme.

Resoftarea e defapt reprogramare, cu o versiune mai nouă. Dacă nu există o versiune mai nouă decât cea instalată, nu poți reprograma acel calculator de injecție.

P.S. Diagnoza folosită nu e cea mai indicată pentru Dacia .

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...