Sari la conținut

Problema camera laterala


Postări Recomandate

Salut.  Nu știu dacă s-a mai discutat așa ceva pe forum. Azi am văzut că nu îmi merge camera din dreapta. Celelalte sunt ok (stânga, față și spate). Aveți ceva idei ce ar putea fi? Duster 2019 1.3 130 cp 2x4.

WhatsApp Image 2021-02-28 at 14.52.57.jpeg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cameră defectă, problemă de cablaj. Dacă ai garanție se rezolvă, dar nu dacă e lovită oglinda. Restul funcțiilor(închidere centralizată, geam electric, iluminare buton, reglaj oglindă, dezaburire oglindă, temperatură exterioară) de pe ușa dreaptă merg ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat functiile pe dreapta si sunt in regula (dezaburirea nu stiu, ca nu a fost cazul). Nu stiu sa fi lovit oglinda. Oricum masina e relativ noua (pe 25 face un an de cand am luat-o si mai am 4 ani de garantie) ... dar daca tot ma duc luna asta la revizia de un an, am sa verific ce poate avea...

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Revin cu rezolvarea. Odata cu revizia de un an de zile - 8300 km (schimbat ulei si filtru ulei - ”gratis”) am sesizat service-ul in legatura cu camera de pe oglinda dreapta..... verificari .....concluzie: probabil ceva din camera..... solutia: comanda piesa si schimbat camera in garantie. Cu ocazia asta am montat si un carlig de remorcare cu priza 7 pini - tot in reprezentață - cost final 1533 lei.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...