Sari la conținut

OTS- probleme arhitectura conducta frana


Postări Recomandate

Cam tot ce s-a fabricat prin 2010 se cere la service pentru schimbarea traiectului conducta frana zona tamburi.Se schimba prinderea de pe zona punte cu repozare si prindere de portfuzeta -zona de prindere amortizor.Sunt zone expuse in off si se poate reteza.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 83
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Posted Images

Cam tot ce s-a fabricat prin 2010 se cere la service pentru schimbarea traiectului conducta frana zona tamburi.Se schimba prinderea de pe zona punte cu repozare si prindere de portfuzeta -zona de prindere amortizor.Sunt zone expuse in off si se poate reteza.

Si.... fac ei chemare la Service? Sau ar cam trebui sa ne sexizam singuri?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Melcu, multam de info. Ai idee cam de cand e rechemarea?

Treaba este fr proaspata.Deci daca doriti grabirea aplicarii OTS apelati direct la service agreat dacia cu codul VIN pentru confirmare auto in plaja de fabricatie afectata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam tot ce s-a fabricat prin 2010 se cere la service pentru schimbarea traiectului conducta frana zona tamburi.Se schimba prinderea de pe zona punte cu repozare si prindere de portfuzeta -zona de prindere amortizor.Sunt zone expuse in off si se poate reteza.

 

Uraaaa !

Am ajuns celebru!!!!!!

 

Tin sa va anunt ca al meu (ma rog, al firmei) Duster este cel care a acuzat aceasta problema acum 13 luni de zile, cand am ramas fara frane pe o coborare, inainte de o curba spurcata la dreapta. Cauza, conducta frana stanga spate sectionata 100% in zona apropiata tamburului.

Azi am fost si eu anuntat ca tre' sa ma duc la service sa poata si ei inchide comanda de reparatie pe garantie, care e inca deschisa de atunci.

In decursul acestor luni de zile am fost contactat de cei de la Dacia doar o data, in rest i-au tot bazait pe cei de la service-ul unde ma duc de obicei.

Faza mai nasoala e ca si sitemul de pe fata este susceptibil de acelasi tip de problema, dar probabil pana nu ramane cineva si fara o conducta de pe fata, nu se va schimba nimic.

 

Deci, ca sa nu ramaneti fara frane ca si mine, MERGETI LA SERVICE SI CERETI SCHIMBAREA, in cazul in care nu ati fost contactati deja.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...