mariusbica

timonerie CV Duster 4x4, 110 CP

Postări Recomandate

Pe mine si pe George Pascal ne-au chemat in service la Garantii sa ne schimbe toata timoneria (gratis pe garantie). Voi ati mai auzit asta la cineva?

Da si am mai scris de acest lucru pe alte topicuri in forum .Este problema de etansare pentru cele fabricate anul trecut prin primavara -vara.Eu deja am schimbat-o.Vezi sa-ti puna suruburi noi din KIT la remontare transmisie longitudinala.Nu pe cele vechi. :arrow:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine si pe George Pascal ne-au chemat in service la Garantii sa ne schimbe toata timoneria (gratis pe garantie). Voi ati mai auzit asta la cineva?

Da si am mai scris de acest lucru pe alte topicuri in forum .Este problema de etansare pentru cele fabricate anul trecut prin primavara -vara.Eu deja am schimbat-o.Vezi sa-ti puna suruburi noi din KIT la remontare transmisie longitudinala.Nu pe cele vechi. :arrow:

faptul ca la mine, cand schimb a doua si-mi caraie cate odata, este tot de la timonerie?

Partajează acest post

Link spre post

faptul ca la mine, cand schimb a doua si-mi caraie cate odata, este tot de la timonerie?

Nu cred, ca daca era montata gresit 'caraiau"toate.Sa nu fie problema de sincron din CV... Daca mai apare fugi la service .:lol:

Partajează acest post

Link spre post

Ma bucur ca am gasit acest topic lesinat de 4 ani. Am crezut ca am fost eu de vina...

Se pare ca si a mea fiind din acelasi lot, a patit-o de curand. Am verificat si, intr-adevar, masina nu a avut timoneria schimbata cat a fost in garantie, asa ca va trebuie s-o schimb eu acuma din buzunarul meu.

Sambata trecuta, la iesirea de la Comana, am abordat mai in viteza niste balti cu noroaie, si a intrat mazga pe cabluri. Acuma schimbatorul merge de parca nu ar avea arcuri de revenire.. Senzatia e similara ca atunci cand ai mesteca cu lingura intr-un borcan cu miere.

Am golit un spray de frane pe cabluri, si parca s-a mai inmuiat putin de tot... Dar nu cum trebuie.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.