Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare! 

De aproape 3 săptămâni sunt posesorul acestui bolid albastru de 100 Cp!  Masina are în plus față de echiparea de fabrică:  Pachet Media Nav cu senzorii de parcare aferenți + cameră marșarier, volanul, husa și nuca schimbatorului de viteze îmbrăcate în piele de Dromader, scaune față încălzite si keyless go/entry. Pe viitor vor mai urma si alte îmbunătățiri/modificări. Deocamdata mă declar mulțumit de alegerea făcută si totodată de bestia de sub capotă. 

2672d092-37d0-4c51-9c55-4ad8fa2ff03f.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 18
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Să mai ștergem puțin praful pe acilea! ODO 8050 km din luna mai și până în prezent. Cam puțini, dar scuza e că am mai mers și cu Loganul. Deocamdată sunt multumit de utilaj, își face treaba

Salutare!  De aproape 3 săptămâni sunt posesorul acestui bolid albastru de 100 Cp!  Masina are în plus față de echiparea de fabrică:  Pachet Media Nav cu senzorii de parcare aferenți + cameră mar

Să fie gălăgie, zic... De pe vremea când Dacia punea claxoane serioase pe mașini!   Claxonul original de pe mașină, era de toata jena, când claxonam, claxonul își schimba tonalitatea, ziceai că r

Posted Images

Mulțumesc! Ținuta de drum este foarte bună. La 170 km/h, masina se comportă foarte bine, nu tremură, direcția este precisă, jantele echilibrate bine. Zgomotul motorului este mult  mai mic fata de masina ce am avut-o înainte (Logan 1.4 mpi) şi mult mai sprintenă. Consumul este cam măricel, asta până se mai rodează motorul.  Prin oraş pe GPL am un consum de 8.7 litri/100. Este posibil să mai scadă. Nu este 4X4.

Editat de jelly
Link spre post

Eu am luat acel albastru fara costuri aditionale pe logan in 2006 si culoarea a cam palit, s-a matuit. Pe aripa si usa vopsite la Dacia dupa un mic incident in primul an se vede alta reflexie a culorii.

Atunci pe logan puteai alege si alb, rosu, albastru ca si culori gratuite - incluse.

Nu ar fi urata culoarea, e mai ok decat albul cred eu, dar se vede pe acest albastru mizeria aproape ca pe negru. Eu speram la dupa reparatii sa nu fie astfel de diferente de paleta dar... plus matuirea pe stalpul din spate si palier pe o parte, car enu stiu de la ce sunt.

Link spre post

20200311_114226.thumb.jpg.d01a21ca7365bedf7e545be1b382700e.jpg

Acum 4 ore, Rue a spus:

Cat ai platit suplimentar pentru:

- media nav a fost 300 eur?

- camera de mers cu spatele? A fost din fabrica? 

Da, 300 eur. Camera spate, a fost montată de fabrică

Acum 22 minute, Rue a spus:

Eu am luat acel albastru fara costuri aditionale pe logan in 2006 si culoarea a cam palit, s-a matuit. Pe aripa si usa vopsite la Dacia dupa un mic incident in primul an se vede alta reflexie a culorii.

Atunci pe logan puteai alege si alb, rosu, albastru ca si culori gratuite - incluse.

Nu ar fi urata culoarea, e mai ok decat albul cred eu, dar se vede pe acest albastru mizeria aproape ca pe negru. Eu speram la dupa reparatii sa nu fie astfel de diferente de paleta dar... plus matuirea pe stalpul din spate si palier pe o parte, car enu stiu de la ce sunt.

Acceiasi culoare o am si pe Loganul din 2005, doar ca cea de pe Duster este putin mai inchisa. Nu am avut probleme cu matuirea. Vopseaua este aproape ca in prima zi. Imi place culoarea si am mers pe aceiasi culoare din mai multe motive.

Editat de jelly
Link spre post

Felicitari pentru achizitie, frumoasa masinuta! Sa te plimbe sanatos!  Stiu si Loganul, cred ca era cea mai ingrijita masina pe care o stiu, atat tehnic cat si estetic.

Link spre post
  • jelly locked this topic
  • jelly unlocked this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...