Sari la conținut

Afisaj temperatura


Postări Recomandate

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 24
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu mi-am montat pe Logan (care are acelasi bord ca si Duster-ul ...) un astfel de termometru, care imi arata temperatura interioara, temperatura exterioara si tensiunea bateriei.

1. E Micom nu Micon. 2. Trebuie multiplexor, s-a mai discutat trebuie doar căutat. 3. Dată fiind semnătura chiar și cu multiplexor tot nu vei avea date.

Posted Images

  • 1 year later...

Da, palpaie gradele cand temperatura exterioara (afisata) este intre -2 si 3 grade Celsius. Prin acest mod te atentioneaza ca te afli la o temperatura de formare a poleiului. La grupul VW acest fenomen era sau mai este semnalat printr-un fulg de nea langa temperatura si un mic semnal sonor. La Dacia palpaie gradele celsiuis :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, palpaie gradele cand temperatura exterioara (afisata) este intre -2 si 3 grade Celsius. Prin acest mod te atentioneaza ca te afli la o temperatura de formare a poleiului. La grupul VW acest fenomen era sau mai este semnalat printr-un fulg de nea langa temperatura si un mic semnal sonor. La Dacia palpaie gradele celsiuis :)

 

Ce tehnologie...

 

Cand a venit masina nu palpaia nimic, acum ca a inceput sa palpaie...nu stiam ce are :)

 

Multumesc pt raspuns!

 

Traiasca forum duster!:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 years later...

Salutare,

Ieri am reusit sa activez din Micon, cu ajutor de la sharky, cam spate. MN gen3, versiune soft 9.1.3

Odata cu activarea din Micon a cam marsarier am activat afisarea temperaturii pe displayul MN, respectiv am activat meniul 4x4. Problema este ca datele nu sunt afisate, in locul acestora apar doar liniute.

Stie cineva cumva care ar putea fi cauza? Am omis vreo setare necesara in Micon?

Mentionez ca temperatura este afisata in bordul masinii.

multumesc anticipat pt orice informatie utila posibila!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...