Sari la conținut

Postări Recomandate

Duster e un model ce se fabrică începând cu 2009:

Duster ph1 (phase1) 2009 - 2013

Duster ph2 (phase2) 06/2013-11/2017

Duster ph3 (sau Duster II*) 12/2017 - prezent

 

*prima e denumirea internă, a 2a comercială

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 11 months later...
  • Răspunsuri 75
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

E in curte. Azi am fost după ea. Păcat că nu prea am unde să mă dau cu ea.... 

Dragi colegi, acum câteva zile, mai exact pe 30 martie am fost şi eu la dealer după maşină. Este modelul SL Orange TCE 150 GPF. Am achiziţionat-o prin programul "Rabla2020", iar delarul nu mi-a oferit

Duster e un model ce se fabrică începând cu 2009: Duster ph1 (phase1) 2009 - 2013 Duster ph2 (phase2) 06/2013-11/2017 Duster ph3 (sau Duster II*) 12/2017 - prezent   *prima e

Posted Images

La 08.07.2020 la 22:20, t0rquemada a spus:

Duster e un model ce se fabrică începând cu 2009:

Duster ph1 (phase1) 2009 - 2013

Duster ph2 (phase2) 06/2013-11/2017

Duster ph3 (sau Duster II*) 12/2017 - prezent

 

*prima e denumirea internă, a 2a comercială

 

Buna ziua! Aveti idee cat este valabil un tichet rabla dupa inscriere ? De exemplu, daca acum ma inscriu in program la Dacia si obtin tichetul, pot sa comand un Duster facelift, in momentul in carese va lansa? Multumesc frumos!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi un dealer. Oricum prin ei trebuie sa utilizezi tichetul ca sa iei o masina noua....

Vezi ultimul paragraf... nu stiu daca la asta refera

 

COMUNICAT DE PRESĂ

Situația înscrierilor persoanelor fizice și juridice în cadrul Programelor Rabla Clasic și Rabla Plus În cadrul Programului Rabla Clasic 2021, s-au înscris la producători/dealeri auto, 23.330 persoane fizice. Până în prezent au fost achiziționate 12.823 de autovehicule și 74 motociclete.

Pentru persoane juridice, a fost publicată săptămâna aceasta pe site-ul Administraţiei Fondului pentru Mediu o nouă listă conținând 119 dosare acceptate pentru 168 autovehicule. Până în prezent au fost acceptate un număr total de 352 dosare pentru 522 autovehicule și 3 contestații pentru 4 autovehicule. S-au înscris la producători/dealeri auto, 256 persoane juridice. Până în prezent au fost achiziționate 49 de autovehicule.

În cadrul Programului Rabla Plus 2021, s-au înscris la producători/dealeri auto, 4.201 persoane fizice, până în prezent fiind achiziționate 522 autovehicule noi (312 pur electrice, 210 electrice hibride și o motocicletă electrică). Pentru persoane juridice au fost publicate săptămâna aceasta 109 dosare acceptate pentru 182 autovehicule electrice, dintre care 66 electrice hibride, 115 pur electrice și o motocicletă. De asemenea, au fost publicate 5 contestații pentru 3 autovehicule electrice hibride și 8 autovehicule pur electrice. În total, pentru Rabla Plus au fost acceptate un număr de 262 dosare pentru 444 autovehicule, dintre care 173 electrice hibride, 270 pur electrice și o motocicletă electrică și 5 contestații pentru 3 autovehicule electrice hibride și 8 autovehicule pur electrice. S-au înscris la producători/dealeri auto, 255 persoane juridice. Până în prezent au fost achiziționate 93 mașini noi (49 pur electrice și 44 electrice hibride).

Listele dosarelor acceptate în cadrul acestor programe sunt publicate pe site-ul www.afm.ro, la secțiunile aferente Programelor Rabla Clasic și Rabla Plus. Persoanele juridice care au fost acceptate se pot adresa producătorilor/dealerilor auto validaţi în Programele Rabla și Rabla Plus, listele acestora fiind disponibile pe site-ul instituției. Valabilitatea notei de înscriere în cadrul Programului Rabla Clasic este 150 de zile de la data emiterii, respectiv 240 zile pentru Programul Rabla Plus, timp în care beneficiarii vor derula toate procedurile specifice de achiziție a autovehiculului nou. Biroul Comunicare Administrația Fondului pentru Mediu

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tichetul rabla nu se rezerva, ci se aloca in momentul in care doresti sa plasezi o comanda, daca indeplinesti conditiile si mai este buget. Se "rezerva" in sensul in care dupa plasarea comenzii, el trebuie aprobat intr-un interval, dar doar atat. 

Este un buget in care, primul venit cu comanda, este primul servit. Ideea e ca banul sa "circule", nu sa fie blocat pentru o posibila viitoare comanda. Ceea ce mi se pare normal

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...