Sari la conținut

Dusterul meu - 1.5 dci 4x4 2016


Postări Recomandate

Salut,

deschid acest topic pentru ca sunt proaspat posesor de Duster si vreau sa impartasesc experiente, opinii dar sa si cer sfaturi despre acest model.

Este vorba despre un Duster din 2016, 1.5 dci euro 6 DPF, tractiune 4x4, cu 60 de mii de kilometri la bord. Are putine dotari, dar am fost placut surprins sa descopar ca are stop-start si hill start assist.

I-am facut schimbul de ulei (elf 5w30 dpf) si filtre, urmeaza revizia de patru ani. Adica schimbarea curelei de distributie, pompa de apa, cureaua de accesorii, role intanzatore, lichid de frana si lichid de racire schimbate. Si clar niste anvelope noi, cele originale , desi mai au profil, nu sunt pe placul meu,f ac si zgomot, clar trebuie schimbate.

Mai studiez problema protectiei senzorului de pe galeria de evacuare, cred ca o solutie custom e mai atractiva in comparatie cu un scut de protectie cumparat de pe piata de profil.

 

IMG-20200128-WA0006.jpeg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...

A venit timpul pentru "ghetute" noi, DOT 3520. Daca tin trei ani sau 20 de mii de kilometri eu sunt multumit. Pret: 1500 ron ( montaj, echilibrat, plumbi etc incluse). 

20201006_114136.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...