Sari la conținut

Termen livrare 2020 Dacia Duster Comfort Blue dCi 115 4x2

Postări Recomandate

Salutare tuturor, 

In data de 17.01.2020 am achitat si eu avansul pentru varianta de Duster care se poate vedea in titlul topicului. Achizitia am facut-o de la reprezentanta Dacia din Cluj-Napoca de pe Calea Turzii, acum pentru a evita intrebari legate de motorizare si cai, tin sa precizez ca factorul cel mai important in aceasta achizitie a fost valoarea totala a masinii, adica am ales cea mai avantajoasa varianta pusa la dispozitie de catre dealer si de asemenea precizez ca este vorba de o achizitie prin leasing.

In ziua in care am platit avansul ce de la vazari m-a informat si mi-a arata pe PC-ul lui ca masina achizitionata este deja pe linia de productie si am primit chiar si seria de sasiu, termenul de iesire din productie sau din fabrica (asta nu mai retin exact ) fiind 07.02.2020, iar livrarea se face in maxim 1-2 saptamani ulterior acestei date.

Ceea ce doresc sa intreb este daca cei de la Dacia se tin cat de cat de aceste termene sau daca sunt le sanse sa depaseasca? Pentru ca sincer, fiind prima mea masina noua, sunt destul de nerabdator pentru a intra in posesia ei 😊. ( si da, sunt constient ca raspunsurile sunt pur informative, dar ma multumesc si asa 😁)

Multumesc anticipat.

Editat de RETSUD
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut, eu am plătit avansul (comanda) pe 8 Octombrie 2020, mașina a ieșit din fabrică pe 13 Noiembrie, azi pe 18 Noiembrie trebuie să ma duc să o ridic. Duster SL Orange 115 Blue dCi 4WD negru. Reprez

Consumul e bun la diesel.Da,cheltuielile cu dieselul sunt mai ridicate o idee fata de benzina.Eu n.am ales diesel tocmai pentru ca nu fac km.Doar in ultimul an am depasit 10.000 km doar pentru ca am i

Salutare tuturor, revin cu un update, masina am preluat-o din reprezentata in data de 12.02.2020 dar am hotarat sa scriu dupa ce fac cu ea niste km. Asadar, in momentul de fata am 570 km parcursi, pro

Acum 4 minute, Mak a spus:

Se respecta termenele.Doar daca se rastoarna tirul,masina e avariata,ti.o repara apoi iti este livrata..Atunci da,apar intarzieri.

Multumesc pentru raspunsul rapid, sper sa nu fiu atat de ghinionist si se intample exceptia data de tine si totul sa decurga cat mai bine posibil. 😁

• Like 1
  • Haha 1
Link spre post
Acum 1 oră, abc a spus:

Ce culoare ai ales si ce optionale (daca este cazul)?

Culoarea aleasa este Orange Atacama si pe langa asta, singura optiune, sunt senzorii acustici de parcare.

Editat de RETSUD
Link spre post

Eu am comandat pe 28 august 2019 Duster-ul SL Orange 1,33 Tce 150 CP 4X2, negru (plus 300€). Pe atunci, data estimată de livrare era pe 20 octombrie. După ceva timp a scăzut la cca 14 octombrie. În final a ajuns pe 16 octombrie și deoarece băiatul care mi-a făcut dosarul era plecat la București la ceva curs, am primit mașina o săptămână mai tărziu :)) 
Deci da...se respectă termenele. Plus-minus  o zi, două.

Link spre post
Acum 3 ore, RETSUD a spus:

Culoarea aleasa este Orange Atacama si pe langa asta, singura optiune, sunt senzorii acustici de parcare.

Multumesc pentru raspuns.

Asteptam primele impresii despre masina.

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...