Sari la conținut

Postări Recomandate

"DACIA Duster 2021 va fi lansat pe 22 iunie de catre compania DACIA, iar in reprezentante noul SUV ar putea sa ajunga in toamna"

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 56
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Daca ma tine 10 ani fara investiții majore pentru mine e suficient..In primul rand sa nu pierd uleiul in mod misterios!

Depinde ce intelege fiecare prin "in timp". Unii vor ca masina sa-i tina 4-5-6 ani, timp in care aduna 150-200.000 km, iar altii vor sa lase masina mostenire copiilor peste 10-12 ani, eventual cu 500-

fara suparare, daca am avea toti o abordare practica, 90% din "luxury" car s-ar duce. gustul si alte "fitze" se "pun" in alte parte, la auto se pune din ce in ce mai mult accent pe partea practic

Astept de ceva vreme sa lanseze facelift-ul, ca ma intereseaza sa achizitionez inca o masina anul asta si ma intereseaza ce ofera Duster-ul nou. Initial se zvonea ca prin aprilie vor anunta ceva, dar apoi s-a facut liniste...

Stiu ca in fiecare an in vara (iulie-august) se inchide fabrica vreo 2 saptamani si atunci fac schimbari la linia de fabricatie, daca e cazul. M-am gandit ca daca au anuntat facelift-ul pentru 2021, in vara sigur vor avea de facut schimbari in fabrica, dar speram sa anunte mai devreme specificatiile.

Pe mine ma intereseaza un SUV nu foarte mare, dar cu garda la sol decenta (19-20 cm), cu 4x4, motor pe benzina de macar 130-140 CP si cutie automata (nu CVT), la un pret pana in 24-25.000 de euro.

Pana acum Duster indeplinea aproape toate cerintele, mai putin cutia automata, despre care am auzit zvonuri ca ar aparea pe acest facelift. Sa speram ca nu o sa o puna doar pe 4x2, asa cum a mai fost acum cativa ani EDC-ul pe 1.2 TCe. Deja acum vreo luna a disparut si 1.33 TCe cu 4x4 din configurator, sper sa nu fie un semn asta...

Tinand cont de experienta placuta avuta cu Duster-ul meu pana acum (am aproape 110.000 km cu dCi-ul), m-ar tenta tot un Duster, ca are tot ce imi trebuie mie si e ieftin de intretinut.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta indica 2 lucruri:

1. nu sunt diferente foarte mari (in special la caroserie) fata de modelul actual si au putut sa le incorporeze in fluxul de fabricatie fara mari probleme. Daca doar schimba in interior o piesa / un ansamblu si mentin aceleasi puncte de prindere / tolerante / etc. nu e nevoie de modificat nimic in flux.

2. s-au apucat deja de produs facelift-ul si-l trimit in showroom-uri, ca sa fie disponibil pentru vizualizare / drive-test, adica se asteapta la interes mare din partea clientilor. Probabil vor sa produca cat mai multe in urmatoarea perioada si sa le tina pe stoc, ca anticipeaza cerere mare si vor sa aiba ce sa livreze cand dau drumul la comenzi.

 

Editat de bbm
mici corecturi
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, foxbat a spus:

Ieri erau in vama TIR uri cu modelul Facelift.la Vidin.

Salutare, o poza, ceva? :)

suntem si noi curiosi

Acum 6 ore, bbm a spus:

Astept de ceva vreme sa lanseze facelift-ul, ca ma intereseaza sa achizitionez inca o masina anul asta si ma intereseaza ce ofera Duster-ul nou. Initial se zvonea ca prin aprilie vor anunta ceva, dar apoi s-a facut liniste...

Stiu ca in fiecare an in vara (iulie-august) se inchide fabrica vreo 2 saptamani si atunci fac schimbari la linia de fabricatie, daca e cazul. M-am gandit ca daca au anuntat facelift-ul pentru 2021, in vara sigur vor avea de facut schimbari in fabrica, dar speram sa anunte mai devreme specificatiile.

Pe mine ma intereseaza un SUV nu foarte mare, dar cu garda la sol decenta (19-20 cm), cu 4x4, motor pe benzina de macar 130-140 CP si cutie automata (nu CVT), la un pret pana in 24-25.000 de euro.

Pana acum Duster indeplinea aproape toate cerintele, mai putin cutia automata, despre care am auzit zvonuri ca ar aparea pe acest facelift. Sa speram ca nu o sa o puna doar pe 4x2, asa cum a mai fost acum cativa ani EDC-ul pe 1.2 TCe. Deja acum vreo luna a disparut si 1.33 TCe cu 4x4 din configurator, sper sa nu fie un semn asta...

Tinand cont de experienta placuta avuta cu Duster-ul meu pana acum (am aproape 110.000 km cu dCi-ul), m-ar tenta tot un Duster, ca are tot ce imi trebuie mie si e ieftin de intretinut.

Opresc productia din lipsa de cip-uri electronice nu pentru ca schimba linia

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorry.am trecut si nu puteam sa opres(coloana in miscare).dar m am mirat si eu.erau impreuna cu logane (toate model nou).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...