Sari la conținut

INJECTOR STRICAT DUPA 12111 DE KM ...


Postări Recomandate

Sau poate din Dunare de la slepuri? :cry:

masina este de servici si am alimentat DOAR din peco si cam in 70 % din cazuri alimentam cu motorina premium. ultima oara am alimentat de la mol .

In cazul asta iei hartiuta de la service care sa zica negru pe alb ca-i gazul de vina si, cu bonurile de carburant, te duci la benzinari sa-ti deconteze costul reparatiei.

 

a platit MOL romania . ca ultimele alimentari au fost la ei si au recunoscut ca au avut o problema la pompa la care am alimentat eu in acea zi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 24
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

a platit MOL romania . ca ultimele alimentari au fost la ei si au recunoscut ca au avut o problema la pompa la care am alimentat eu in acea zi.

Excelenta pe benzina. 1.6, 105, 4x4, k4m. 8 ani , nici un fel de probleme. Mai nou am trecut-o pe gpl. Cu un consum de 9-10 GPL  extern e parfum . Cea mai buna masina !  Mai zic ca masina anterioara

Posted Images

  • 8 years later...

Bună  ziua.  Am o problemă cu Dosarul meu 1.5 dci 11o fabricat martie 2018. La 38000 s a aprins martori în bord cu mesajul  verifica sistem antipoluare. La reprezentanta pe testare a găsit eroare ..ulei diluat..... a șters eroarea si dupa 170 km a apărut iar.Are legatura uleiul diluat cu sistem antipoluare?uleiul si filtre schimbat si rulat abia 4000 km. ACEST DUSTER probabil cel mai  prost l-am  nimerit. In 38000 km  am schimbat un motor si doua turbine... mă disperă ca mai multi service am stat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au sters eroarea, dar diluția au resetat-o?

Mi-aduc aminte, esti cel cu motorul distrus din cauza bujiei rupte.. Probabil ai aflat ca intre timp au venit si cu OTS legat de problema asta.

Dar cu turbinele ce s-a intamplat?

Motorul tau e din aceeasi generatie cu al meu (aproape 35000 km pana acum).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima turbina  din cauza bujiei si a doua pur si simplu după 12000 km nu mai lucra, se blocase... si au schimbat pe garantie. Si acum uite iară probleme după  aproape 4000 km alți martori... verifica sistem antipoluare ulei diluat.Au resetat... probabil... ca nu mai găsești meseriași cu adevărat... a rămas sa ceara un punct de vedere la fabrica. Si tu ai probleme cu masina?.... Mi a scos  peri albi masina asta... sa o vand nu stiu cat as lua pe ea.... nu m as mai încurca cu  duster diesel.  De astea 1.3. Benzina ce alții, is bune de ceva? Mă refer la Duster?

20200723_082012.jpg

20200723_082004.jpg

Editat de Mak
Quote inutil
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta pe benzina. 1.6, 105, 4x4, k4m. 8 ani , nici un fel de probleme. Mai nou am trecut-o pe gpl. Cu un consum de 9-10 GPL  extern e parfum :) . Cea mai buna masina !  Mai zic ca masina anterioara a fost un passat TDI 2.0, 140Cp, PD ......

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...