Sari la conținut

scut diferential spate si rezervor Duster 4x4


Postări Recomandate

Poate ar fi făcut şi cei de la Dacia aşa ceva…însă nu cumva sunt niscaiva cheltuieli ulterioare ascunse? Sau chiar rezistă?

cheltuieli ulterioare pentru ceea ce se intampla acolo sunt 0 (ZERO). Ti s-a intamplat vreodata sa dai cu scutul intr-un pietroi? Pietroiul face mai mult rau decat taraitul scutului masinii pe doua buturugi de lemn.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 68
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

din expereintele si mai "hard" cu dusterul - nu au exista probleme cu diferetialul spate- este destul de robus iar pozitionarea sub masina deja ii confer o protectie. de altfel. de asemenea rezervoru

Salutare sunt proaspat pe forumul acesta dar am citit cu interes aceasta zona dedicata off-roadului care esti dealtfel si pasiunea mea in legatura cu scuturile stiu ca sunt niste piese after market

Pe langa otel si aluminiu, mai exista un material, ultra usor si foarte rezistent la obstacolele din teren. Se numeste Lexan si e o polyetilena/teflon, sau pe romaneste ... un plastic ) Americanii il

Posted Images

Inspirat de alegerea lui Luciango, am pus si eu scutul la diferential si e chiar o alegere buna. Am facut un mic exces si l-am comandat si pe cel de motor si cutie dar am constatat ca e cam la fel cu cel original asa ca daca cineva are nevoie....poate il dau ceva mai ieftin. Oricum merita si e foarte interesant si cel care acopera rezervorul....se mai poate gasi???

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inspirat de alegerea lui Luciango, am pus si eu scutul la diferential si e chiar o alegere buna. Am facut un mic exces si l-am comandat si pe cel de motor si cutie dar am constatat ca e cam la fel cu cel original asa ca daca cineva are nevoie....poate il dau ceva mai ieftin. Oricum merita si e foarte interesant si cel care acopera rezervorul....se mai poate gasi???

 

Salut, sunt si eu interesat de un scut pentru motor si diferential, nu reusesc sa aleg ce mi se potriveste mai bine, to rog sa dai mai multe detalii referitoare la scuturi.

Cel de motor cand il montezi, trebuie sa-l dai jos pe cel cu care vine echipat un 4x4 ?

Ce acopera in plus cel achizitionat de tine.

Cel pentru diferential e separat de cel pentru rezervor?

Ceva poze?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Salutare

sunt proaspat pe forumul acesta dar am citit cu interes aceasta zona dedicata off-roadului care esti dealtfel si pasiunea mea :)

in legatura cu scuturile stiu ca sunt niste piese after market de genul din tabla de Al de 6mm grosime parca unele sunt facute de fabrica si mai sunt unele fabricate de Gabi de la Taifun .

cele fabricate de Gabi am avut placerea sa le testez si pot sa spun ca isi fac treaba si isi merita banii cu varf si indesat desi eu as fi optat pentru o varianta completa de protectie din fata pana in spate ca un Skidplate parca asa se numeste.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare

sunt proaspat pe forumul acesta dar am citit cu interes aceasta zona dedicata off-roadului care esti dealtfel si pasiunea mea :)

in legatura cu scuturile stiu ca sunt niste piese after market de genul din tabla de Al de 6mm grosime parca unele sunt facute de fabrica si mai sunt unele fabricate de Gabi de la Taifun .

cele fabricate de Gabi am avut placerea sa le testez si pot sa spun ca isi fac treaba si isi merita banii cu varf si indesat desi eu as fi optat pentru o varianta completa de protectie din fata pana in spate ca un Skidplate parca asa se numeste.

Bine ai venit printre noi!

ai si ceva poze sau link-uri, sa le vedem cum arata?

cel de AL de 6 mm il am si eu. e cel facut la comanda Dacia de catre un furnizor de matrite. e f. bun! l-am testat cu brio in iesirile mele.

o sa il vad si pe asta pt. diferential de la baietii din Odorhei. l-am primit azi si il montez zilele astea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...