Sari la conținut

Un Duster ,,Bulgar'' cu LPG


Postări Recomandate

Nu are sens sa va certati insa si eu ii dau dreptate lui foxbat, daca eram in locul tau as fi pus anvelopele noi pe spate pentru ca acolo se rupe aderenta prima data, asta e o regula generala.

Numai bine, rau la nimeni!

  • Like 2
  • Trist 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 111
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am schimbat telefonul personal cu un Huawei Nova 5T care are Android 10. Cu aceasta ocazie am aflat ca nu mai trebuie aplicatia Android Auto pe telefon deoarece Android 10 o are nativ in el. Mult

Incepand de ieri am incalzire in scaune si huse pe ,,Bulgar", multumiri lui @PLANETARA pentru piese. Sincer la cat te chinui sa le montezi eu unul nu m-as fi bagat la asa ceva, inca odata multumiri lu

Posted Images

Masina are 1 an vechime automat si cauciucurile din fabrica care sunt pe masina tot asa. Avand in vedere ca nu au stralucit iarna trecuta pe singura zapada care a fost in Bucuresti, imi pare logic sa pun  doar pe fata ceva mai bun decat ce este pe masina avand in vedere ca este 4x2 si trage DOAR fata. Nu am schimbat cauciucurile deoarece sunt vechi/tocite iar varianta cu mai bine 4 SH decat 2 noi sa o creada cine vrea, eu NU.

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 16.11.2020 la 14:18, Kidu a spus:

Nu are sens sa va certati insa si eu ii dau dreptate lui foxbat, daca eram in locul tau as fi pus anvelopele noi pe spate pentru ca acolo se rupe aderenta prima data, asta e o regula generala.

Numai bine, rau la nimeni!

Daca nu are aderenta la plecarea de pe loc  pe fata, spatele ce sa rupa ?

Intreb si eu pentru un prieten !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Leutzul la 50 mii km am schimbat 2 anvelope, pe fata CrossClimate. La primul viraj mai in forta, pe zapada,  s-a rotit masina pe loc. Eram in AUTO.  Am mai luat 2 anvelope la fel si e foarte bine pana acum, am 80 mii km. Anvelopele pe spate, cele originale inca erau ok. 

Tu nu ai tractiune pe spate, deci la plecarea de pe loc nu are ce sa rupa. Poate sa alunece insa mai tare de spate in viraje fiind mai usor. La mine a cuplat spatele si s-a rotit rapid.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu

La 16.11.2020 la 13:38, Mak a spus:

Eu zic ca fiecare doarme asa cum isi asterne..Nu stiu daca "lupul moralist"e de folos!Nu ca sfatul n.ar fi bun..

pai clar asta .daca il ajuta ce i-am spus, sa fie primit. problema este ca merge pe drumurile pe care mergem si noi..

La 16.11.2020 la 13:43, Leutzul a spus:

De ce nu le-ai pastrat pentru tine daca sunt asa de noi noute si originale? Cred ca am vazut mai multi care derapeaza decat ai vazut tu, si-ti spun sincer ca in 99% din cazuri se intampla din cauza unei piese dintre volan si pedale .

Poate ,,vulpea cu strugurii"

nu pot monta 2 anvelope simultan  pe roata:) . e un motiv bun zic eu.

in fine, se pare ca in loc de " multumesc pentru sfat si informatii"  discutia a luat-o pe aratura.

de obicei se intampla pe forumuri de " bmwisti" unde " pumnii mei minte nu are " si sunt multe perechi de "ale lui Adrian nastase". 

sanatate si Doamne ajuta,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum 1 oră, taviro a spus:

@Leutzul la 50 mii km am schimbat 2 anvelope, pe fata CrossClimate. La primul viraj mai in forta, pe zapada,  s-a rotit masina pe loc. Eram in AUTO.  Am mai luat 2 anvelope la fel si e foarte bine pana acum, am 80 mii km. Anvelopele pe spate, cele originale inca erau ok. 

Tu nu ai tractiune pe spate, deci la plecarea de pe loc nu are ce sa rupa. Poate sa alunece insa mai tare de spate in viraje fiind mai usor. La mine a cuplat spatele si s-a rotit rapid.

 

Îmi place să cred că am destulă experiență acumulată în 30 ani de condus și de muncă, totul să reușesc să plec după loc. :gandire: B-) :-D

acum 1 oră, foxbat a spus:

problema este ca merge pe drumurile pe care mergem si noi..

Si aici si-n matematica reciproca este valabila.

Acum 1 oră, taviro a spus:

Tu nu ai tractiune pe spate, deci la plecarea de pe loc nu are ce sa rupa.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...