Sari la conținut

Un Duster ,,Bulgar'' cu LPG


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 111
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am schimbat telefonul personal cu un Huawei Nova 5T care are Android 10. Cu aceasta ocazie am aflat ca nu mai trebuie aplicatia Android Auto pe telefon deoarece Android 10 o are nativ in el. Mult

Incepand de ieri am incalzire in scaune si huse pe ,,Bulgar", multumiri lui @PLANETARA pentru piese. Sincer la cat te chinui sa le montezi eu unul nu m-as fi bagat la asa ceva, inca odata multumiri lu

Posted Images

Luna viitoare imi vine randul sa fac prima revizie. M-am interesat de preturi si voi cumpara piesele de la @PLANETARA iar revizia o voi face la AMG. Per total voi ajunge la maxim 500 lei (290 lei piesele + 150 lei manopera + berile de rigoare)

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ulei este norma RN17 tip Castrol 5W30. Filtrele de gaz deocamdata nu, in carte spune ca unul la 30.000 km si celalalt la 60.000 km dar eu le voi schimba pe amandoua odata la revizia nr. 2. Acum la revizia nr. 1 voi avea aprox. 12.000 km

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa revizie, poti sa revii sa ne spui parerea personala despre cum se simte si aude motorul ? Sunt curios daca vei simti ce am auzit de la alti colegi care au pus noul Castrol; faptul ca motorul cel putin e mai silentios

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur am sa scriu dar mai am mai mult de o luna . Nu stiu cand se considera 1 an, factura de la RENAULT catre dealer are data de 19.07.2019 iar factura intre dealer si mine este 25.07.2019 .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revizia ar trebui facuta orientativ in jurul acelor date, dar nu la mai mult de 30 zile ( 1 luna ). Atat timp cat suni la service autorizat/reprezentanta din timp sa faci programare , e datoria lor sa te programeze corect si nu mai tarziu decat spune carnetul de intretinere + ultima revizie efectuata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...