Sari la conținut

Postări Recomandate

@Zirius,

Mulțumesc de răspunsuri și de ... timpul alocat nedumeririlor mele! :)

Și scuze ... ( de întârziere), dar, cum niciodată nu e prea târziu:

Îți urez acum să aveți drumuri bune și plăcute cu Dusterică!

Am reușit să ajung, pe fugă, la Dedeman Bacău;

Dna ( dra, nu îi știu statutul social :P) foarte amabilă!

Am făcut o simulare, așa cum sugerai, și a ieșit:

- 10000 E avans + finanțare 36 luni ( persoană fizică) = rată de 1226 lei / lună ( fără casco, doar o asigurare de viață inclusă );

- 36 de luni rate  pentru a beneficia de dobândă 0%, dobânda anuală efectivă fiind undeva la 4% parcă :D ...

Deci în banii ăștia  voi primi :

1. - una bucată Duster 1.3 TCE  150 GPF 4WD orange atacama versiunea Prestige

2. - alte opționale care se regăsesc în configurator ( card acces/ demaraj funcția mâini libere, camera multiview ...; deci full option cum vrea românul :P , căci așa am și pe bătrânelul din dotare ... ).

3. -  garanție Dacia extenso pe 5 ani!

Recitind postarea ta mi- am dat seama că nu am cerut discount!!! :no: ( în sensul că nu l- am luat în considerare la calculul făcut);

Mașina va fi pe numele meu;

Mai au și alte dotări/ opționale sau cum le- or zice : bullbar, apărători .., covor portbagaj, protecții uși, aripi ... ( astea nu se regăsesc în opționalele de la configurarea de pe site ul lor );

Dacă-l comand acum există șanse să vină prin noiembrie :!:

La Țiriac pentru un Tucson aveam de așteptat doar 2 săptămâni ...

Asta este ...

Înseamnă că este cerut acest Dusterică, NU ?!? :P

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@quarelin

Duster 1.3 TCe 130 CP 4x2 versiune Comfort plus ceva optionale ( culoare metalizata, navigatie, volan si schimbator piele).

Pret cu rabla si reducerea de 500 de euro acordata la momentul respectiv de Dacia 13480 euro, plus 700 optionalele. Total 14180 euro.. Am platit 70% avans si restul finantare prin Dacia Finance - RCI Romania. Am ales in plus 2 ani extragarantie asa ca am All inclusive 5 ani, iar creditul l-am luat pe 3 ani. Finantarea e pe persoana fizica, masina e pe numele meu nu pe numele firmei de leasing. Casco am facut tot la ei, se plateste in functie de valoarea masinii si la mine a fost in oferta 349 euro Casco Gold fara fransiza la Allianz si 298 RCA pe 12 luni tot la Allianz. Am mai avut o reducere 40 euro ( asa tin minte, nu am factura in fata) . la Casco deoarece am optat pentru amandoua si plata intergral. De la plata avansului pana la livrare am asteptat cam o luna jumate. Pretul afisat de configuratorul Dacia e acelasi primit si la reprezentanta, eu alegand extraoptiuni s-a modificat pretul final si implicit valoarea ratelor afisate de configurator.

Partajează acest post

Link spre post

@HanDop,

Să o stăpâniți/ folosiți sănătoși și numai drumuri bune!

Noi nu am întrebat cât e prețul final ...

Am vrut doar să vedem cât ar fi de plată lunar ...

Cred că de aia am și uitat să îi cer discount .. :P

Când voi merge la ei să discutăm ” serios” mă voi duce înarmat până- n dinți cu tot felul de argumente/ solicitări :ninja: ;

Nu mă costă nimic să le cer, cum nici pe ei nu- i costă nimic să NU mi le ofere :))

Casco / RCA se pot plăti în rate ? ( odată cu rata mașinii sau doar un nr de rate, adică să zicem în 3 rate ...)

Voi întreba pentru a ști dacă e cazul să am la îndemâna și banii pentru asigurări ...

Nu am întrebat cât m-ar ajunge ... ( presupun că la  150 GPF / 4WD e mai scump ... );

Oricum mi s- a zis că NU am obligația să fac la ei ...

Voi căuta oferte și voi alege pe cea mai bună ... ( dacă o fi la ei, așa să fie ..);

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post

Casco se poate plati in 4 rate dar eu am ales casco +rca integral pentru a beneficia de reducere. Valoarea de 349 de euro pentru casco e calculata la valoarea masinii care e undeva la 15000 de eueo. La o masina a carei valoare e 20000 de euro poate-ti raspund colegii cat au platit exact

Am uitat sa mentionez faptul ca asa cum ai specificat si tu nu e obligatoriu sa faci la ei asigurarea.

Tot in oferta Dacia Casco la Omniasig era 400 euro si la Groupama 555, insa Allianz are o asigurare co-brand cu Dacia si pot sa-ti spun ca am cerut oferte dar nu am primit asa pret bun ca la Dacia.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, quarelin a spus:

Dacă-l comand acum există șanse să vină prin noiembrie :!:

Eu am dat comanda pe 28 august pentru un SL Orange Noir Nacre (adică negru), 1,33 TCe 150 GPF 4X2  și azi mi-a spus dealerul că totul e OK, mașina a intrat în producție și data estimativă de livrare va fi pe 21 octombrie. Deci...da, e cerere pentru Duster.

Partajează acest post

Link spre post

27 Ian.2016 /15 aprilie 2016..sunteti norocosi.Am cerut o culoare banala,VertAltai.

Partajează acest post

Link spre post

Sper sa nu ma injurati. Faceti rost de toti banii si luati ce masina doriti , in ce combinatie doriti. Si nu asteptati 4 luni. Eu zic ca la Pitesti se rezolva orice problema legata de livrarea masinii dar conditia e sa o platiti integral. E exact ca in vremurile bune. Te duceai la IDMS cu bani, fara interventii si veneai cu masina acasa.

Partajează acest post

Link spre post

Cu siguranță dacă mergi cu servieta plină la reprezentanță și o deschizi în fața lor... :w00t: clar a ta e prima pe banda de producție :yes: dar și eu puteam să am mașina în câteva zile, maxim o săptămână...dacă acceptam culoarea Orange Atacama :ermm: era undeva într-un showroom prin țară, trebuia doar să meargă trailerul după ea. A fost tentantă...dar :no: am preferat să aștept.

Editat de Bodolache

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Topicuri

• Postări

• Revin cu amanunte... Dupa ce am verificat metodic tot ce mi-ati recomandat toti trei - si vreau sa va multumesc pentru ideile pertinente si pentru implicare - am decis sa ma predau si sa caut un electrician auto.  A venit, à pus contactul, a ascultat putin si à verificat amperajul bateriei.  Bateria era total descarcata. Am lucrat doua zile intregi la insonorizare  cu portiera deschisa. Peste noapte portiera a ramas deschisa deasemeni. Eram convins ca dupa un timp masina va opri toti consumatorii. Nu a fost asa. Bateria aproape descarcata a fost cauza acestui incident, cu cabluri conectate la o alta masina a ponit la sfert.  Totul a reintrat in normal. 
    • Pai poate si  din cauza taxelor isi cumpara!
    • Ai sa te miri cati clienti va avea in Anglia acest motor. Iti spun sigur. Sunt in tema.
    • Salut. Pe masina stock, cu 215/70/R16 intra lanturi, fara sa atinga la virarea rotii?
    • Scuzeeeee,   Dar am postat pe undeva pe aici pe un topic ... Problema la Dusterica al meu e că săracul a fost ... lovit! Am descoperit, atunci când am dat cutia jos ca să văd dacă bătaia este din cutie/ rulment presiune, că am capacul ambreiaj sudat pe vreo 10 cm ... De aici, am mers pe firul ăsta și am măsurat mașina pe dedesubt, cu un program pe calculator; ( nu mă pricep și este ceva timp de atunci ...); Am lonjeron dreapta mai scurt cu 5 mm ... Coroborat cu sudura aia = mașină lovită pe dedesubt ... Ideea este că de atunci sunt  2 ani + de când merg așa FĂRĂ probleme - nu tocește cauciucurile, trage fără probleme, nu patinează ambreiajul ... Am lăsat o așa ... Atât timp cât merge, fuge, trage pe nisip, bolovani, zăpadă ... sincer NU mă mai interesează că huruie la viteze sub 40 - 50 km/h ... Și în timpul ăsta am schimbat pe ea  doar un braț, plăcuțe frână și un racord pe la motor ( în afară de chit ambreiaj, rulment presiune, rulmenți spate - toate schimbate nu pentru că trebuia ci pentru a scăpa de huruit); Eu zic că este o mașină ușor/ ieftin de întreținut!   Stimă!
  • epiesa.ro

• Creează nouă...