Sari la conținut

Zirius

Achizitie Duster TCe 1.33 GPF 4WD

Postări Recomandate

E normal in sensul ca nu-i un defect, dar, intradevar, zgomotul de la schimbarea vitezelor poate fi deranjant uneori. Cutia de viteze zgomotoasa e unul din principalele minusuri la Duster. Recent am condus un Sandero 0.9 tce la care am remarcat o cutie de viteze in 5 trepte foarte silentioasa, cu adevarat normala.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am luat din nou astazi legatura cu Vocea Clientului si mi-au confirmat din nou ca data deschiderii comenzilor este 20 Noiembrie 2019, cu o prezicie de +/- 5 zile lucratoare.

Nu vor  exista diferente constructive si nici alte obtiuni, totul ramane asa cum este si acum.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare

@kreeper, asteptarea mea ( mai exact dorinta mea ) , este ca la duster benzina 4x4 sa fie inlocuita cutia de viteze cu alta cu trepte mai lungi (macar treptele 5,6). Asta s-ar traduce in turatii mai reduse si consum mai si  poluare mai decente. Faptul ca se reiau comenzile cu respectarea noilor norme, ceva s-a schimbat pe linia de productie.

@ Adrian197071 - referitor la ofertele duster cu ceva timp in urma - Midnighte  a postat un pret  de 16340 eur pentru duster 4x4 diesel connected by orange . Oferte au fost, oferte vor mai fi. Acum pe site-ul renault gasiti kadjar diesel cu discount de 2300 eur. 

Partajează acest post

Link spre post

In loc sa foloseasca o cutie etajata atat de scurt mai bine foloseau un reductor si o cutie normala/automata cu 7 trepte eventual. Ar fi fost de vis dusterul.

Pentru mine insa e bun si asa, mai ales ca am trecut la GPL :) pe dusterul din semnatura.

Editat de taviro

Partajează acest post

Link spre post

Salutare. Am și eu un măgăruș de 1,2 tce 125cp . Cât ai dat pe instalație și dacă ești mulțumit de gpl. 

Partajează acest post

Link spre post

Nuu,iar despre GPL!?

• Like 1
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Si ce legatura are topicul meu cu GPL-ul?

Partajează acest post

Link spre post

Si voi acuma.. GPF, GPL, tot aia.

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...