Sari la conținut

Postări Recomandate

Postat (editat)

bad post!

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu le-ai scris pe privat, le-ai lasat mesaje in fluxul public, ele pot fi vazute de oricine iti acceseaza profilul.

Partajează acest post

Link spre post

Omul crede ca daca intreaba 3 oameni stie sigur daca viitoarea lui masina va avea sau nu sirenaj. Ei bine, Murphy\karma spune ca aia 3 nu au sirenaj dar chiar el, al 4-lea, va avea cel mai enervant sirenaj posibil.

PS. Atentie, cumparatul prin consultarea impresiilor personale ale altora duce la sindromul "Birzu" :

https://www.youtube.com/channel/UCN8k6bBl2vRR0U9ipjjOSew

• Like 1
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Salut,

@Stef13,

Mulțumesc de atenționare!

Sincer, nu prea am experiență; 

Am intrat și eu pe profilul lor și am adăugat mesaj ...

Dacă vrei poți să- mi zici cum postez numai pt ochișorii lor :D !

@mihaibv,

Mulțumesc ...

Eu nu cred că dacă întreb 3 posesori ai acestui model, gata voi avea o siguranță ...

Sau voi fi păzit de ... ghinion ...

Dacă am lăsat această impresie ... scuze!

Dar pe cine să întreb?

Pe un posesor de duster din 2011?

Nu e cazul căci pot răspunde singur la întrebare!

A, să știi că nu mă deranjează cu nimic dacă vorbești direct cu mine, nu așa... impersonal ( " omul " ) ;

😂😂😂 

În altă ordine de idei, cred că am să merg până la urmă pe ... ideea ta de a mai aștepta nițel ...

Până vor rezolva ei problema, tot cu dusterica ma plimb ... ( mai batranior dar ... e ok!);

Stimă!

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post

..

mmm.jpg

Partajează acest post

Link spre post

@Stef13,

Mulțumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Acum 13 ore, gicu a spus:

As adauga pedale care scartie in interior pentru ca nu sunt gresate. In principiu Vocea Clientului isi face treaba.

Cu ce ai gresat si unde anume la pedala...

La mine deja ambreiajul și pedala de frână chitaie de mor ! 

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Urâtă treabă ...

Al meu, deși este 2011 nu are NICIUN scârțâit!

Are un mic sirenaj care nu mă deranjează, cutia nu agață ...

( deci aș putea trăi cu un oarecare sirenaj ... numai să nu se strice cutia în timp ...);

Ce au făcut ăștia cu Dusterica ?

Mă fac să mă mai gândesc la upgrade ul ce vreau să îl fac, deși doresc mult să l fac ...

Apropo, al tău are acel sirenaj?

Stimă!

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Topicuri

• Postări

• Revin cu amanunte... Dupa ce am verificat metodic tot ce mi-ati recomandat toti trei - si vreau sa va multumesc pentru ideile pertinente si pentru implicare - am decis sa ma predau si sa caut un electrician auto.  A venit, à pus contactul, a ascultat putin si à verificat amperajul bateriei.  Bateria era total descarcata. Am lucrat doua zile intregi la insonorizare  cu portiera deschisa. Peste noapte portiera a ramas deschisa deasemeni. Eram convins ca dupa un timp masina va opri toti consumatorii. Nu a fost asa. Bateria aproape descarcata a fost cauza acestui incident, cu cabluri conectate la o alta masina a ponit la sfert.  Totul a reintrat in normal. 
    • Pai poate si  din cauza taxelor isi cumpara!
    • Ai sa te miri cati clienti va avea in Anglia acest motor. Iti spun sigur. Sunt in tema.
    • Salut. Pe masina stock, cu 215/70/R16 intra lanturi, fara sa atinga la virarea rotii?
    • Scuzeeeee,   Dar am postat pe undeva pe aici pe un topic ... Problema la Dusterica al meu e că săracul a fost ... lovit! Am descoperit, atunci când am dat cutia jos ca să văd dacă bătaia este din cutie/ rulment presiune, că am capacul ambreiaj sudat pe vreo 10 cm ... De aici, am mers pe firul ăsta și am măsurat mașina pe dedesubt, cu un program pe calculator; ( nu mă pricep și este ceva timp de atunci ...); Am lonjeron dreapta mai scurt cu 5 mm ... Coroborat cu sudura aia = mașină lovită pe dedesubt ... Ideea este că de atunci sunt  2 ani + de când merg așa FĂRĂ probleme - nu tocește cauciucurile, trage fără probleme, nu patinează ambreiajul ... Am lăsat o așa ... Atât timp cât merge, fuge, trage pe nisip, bolovani, zăpadă ... sincer NU mă mai interesează că huruie la viteze sub 40 - 50 km/h ... Și în timpul ăsta am schimbat pe ea  doar un braț, plăcuțe frână și un racord pe la motor ( în afară de chit ambreiaj, rulment presiune, rulmenți spate - toate schimbate nu pentru că trebuia ci pentru a scăpa de huruit); Eu zic că este o mașină ușor/ ieftin de întreținut!   Stimă!
  • epiesa.ro

• Creează nouă...