Sari la conținut

Postări Recomandate

Buna ziua,

Sunt posesorul unui Logan Ambition din 2006 care inca merge foarte bine si in care nu am investit aproape nimic inafara de consumabile (aici intrand si un kit de ambreiaj). Doar o planetara, un termostat si un corp pentru el, un cablu de ambreiaj si unul de acceleratie, un geam de oglinda. 

Doresc sa achizitionez in leasing, pe firma, un Duster cu noul motor TCe 1.33 GPF 4WD si as dori ceva sfaturi.

1. Mi s-a propus un contract de leasing pe 5 ani cu garantie Dacia Extenso. La prima vedere pare ok dar as vrea sa stiu daca merita banii respectivi. De asemenea as vrea sa stiu in ce constau reviziile in acesti 5 ani, conform carnetului de intretinere.

2. Merita diferenta de 500 euro intre 130 si 150 CP? Din cate inteleg, intre ele este doar diferenta de soft. Se poate modifica ulterior? Cum pot sa vad ce putere este setata? Stiu ca s-a mai intrebat dar nu am vazut un raspuns relevant...

3. In aceasta perioada se pot activa functii suplimentare fara pierderea garantiei? Daca da, care?

4. Din cate am vazut si citit, au modificat de anul acesta senzorul de lumina integrandu-l in bord iar senzorul de ploaie (daca a existat inainte pe geam) cred ca nu mai exista. Se mai poate monta ceva de genul? Dar DVR-ul oferit de Dacia se mai poate monta pe noul tip de oglinda? Sau exista altul? La reprezentanta nu au stiut sa dea un raspuns clar.

5. In configurator apare o rubrica: AMPRO. Stie cineva ce anume reprezinta?

Multumesc,

Geo

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Și eu am un măgărușul de 1,2 Tce 4x4 și am garanția de 5 ani și am toate reviziile gratuit: adică schimbul de ulei si filtre garatuit , nu știu la plăcuțele de frâna. Sfatul meu este să îl ei pe cel de 150 cp. Înainte am avut un logan de de 1,4 mpi și cu gpl. Dar crede- mă că nu regret că am luat măgărușul de 1,2 că la 6 luni lau scos pe cel de 1,3. In rest drumuri bune.

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Stie cineva daca se poate comanda versiunea 4x4 cu noul motor?

Am incercat sa vorbesc cu agentul de vanzari la care am fost saptamanile trecute dar nu raspunde...

Partajează acest post

Link spre post

Eu am făcut comanda pe 31 mai - Comfort Tce 150 4WD. Am scris mai multe în topicul “Duster 1.33 TCE”.

Partajează acest post

Link spre post

@Zirius daca vei cauta pe dacia.ro cu siguranta poti configura 1.3Tce 150 cp 4x4.

Editat de Mak

Partajează acest post

Link spre post
acum 1 oră, Mak a spus:

@Zirius daca vei cauta pe dacia.ro cu siguranta poti configura 1.3Tce 150 cp 4x4.

Stiu ca pot configura. Imediat ce a aparut pe configurator acum ceva timp, m-am dus la dealer dar nu se putea comanda inca.

O sa ma duc maine pentru ca la telefon si pe mail nu-mi raspunde agentul la care am fost si care mi-a promis ca ma anunta imediat ce se poate comanda. Am vazut o postare in care, un agent de vanzari spunea ca s-a dat drumul la comenzi.

Partajează acest post

Link spre post

De ce mergi la acel agent neserios?Daca erai din Bucuresti iti recomandam pe cineva..

NU CITA ultimul mesaj!

Partajează acest post

Link spre post

Nu sunt din Bucuresti. De langa...  ;)

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...