Sari la conținut

Postări Recomandate

Mie mi s- a părut mai simplu așa ...

( credit auto);

Duster ul actual l- am luat cu credit de nevoi personale;

Și, sincer mi s a părut mai complicat atunci ...

Am stat după bancă mai bine de o lună, dobândă mai mare ...( parcă de 9%);

Așa, depun 5% acont, fac finanțare la ei și până îmi vine mașina trebuie să achit cei 50%.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 670
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mort sau nu, măcar e organizat. Sau se încearcă să fie. La povești, în alt topic, pe alt forum sau pe Facebook. Sunt eu sătul de câte discuții și păreri mai mult decât subiective se tot reia

Evident ca sunt si mai putin "dotate", depinde de fiecare la ce functii e dispus sa renunte. De aia Dacia, ca toti producatorii auto, ofera mai multe nivele de echipare, cu speranta ca o sa-si gaseasc

Si eu urmeaza luna asta sa dau comanda de inca un Duster, dar eu o sa merg pe 1.33 TCe de 150 CP, cu 4x4. La pret nu e chiar asa de mare diferenta, sunt 550 de euro in plus fata de diesel, care inseam

Posted Images

Salut,

 

1. Eu la dusterul  meu 1.6 16 V 4x4 2011 am un mic sirenaj ...( doar in treapta a 6 a si nu prea deranjant);

La noul 1.3 TCE  150 GPF 4 WD  mai este acel sirenaj?

Am urmărit câteva clipuri cu 1.5 dci 4x4  ( cel cu adblue) care aveau acel sirenaj ...

@Zirius , @gicu, @Solaris,

La ale voastre apare acest sirenaj?

 

2. Am.mai văzut în clipuri că agață la schimbatul  vitezelor 1 - 2 -3 

( la 1.3 TCE 4x2)

La 4WD agață ?

Am vrut să fac un drive test la Bc dar nu au acest model ...

Si azi m as fi dus la ei pt comandă ...

Vă rog să îmi răspundeți ...

Să știu cum e treaba ...

Mulțumesc!

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sesizat acel sirenaj si la masina de test drive 1.3tce 130 4x2 insa nu era chiar asa de suparator. Din pacate, dupa cum iti e norocul, poti sa nimeresti o masina la care sirenajul este mai pregnant iar la unii am inteles ca zgomotul se amplifica, ducand la schimbarea cutiei pe garantie sau doar nervi si telefoane la vocea clientului, cu promisiunea ca dacia va veni pana in noiembrie cu o solutie.

In afara de asta se pare ca mai exista o problema la acceleratie:

https://www.facebook.com/groups/Duster.Trails/permalink/1288889744611092/

din nou, fara raspuns din partea Dacia.

Am vrut sa cumpar masina dar am hotarat sa astept sa vad daca se rezolva sau nu.

In afara de asta, observa si tu cum sunt luati peste picior cei care le raporteaza si isi manifeste indignarea\frustrarea la adresa situatiei. E practic vina lor, ca nu s-au documentat si n-au niciun drept sa-si expuna in mod public sentimentele. In plus, sunt doar niste zgomote minore care se vor rezolva. Ah, mai putin treaba aia ca nu se accelereaza, aia nu e zgomot minor si iti poate pune viata in pericol daca te bagi intr-o depasire si deodata nu mai merge pedala.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul crede ca daca intreaba 3 oameni stie sigur daca viitoarea lui masina va avea sau nu sirenaj. Ei bine, Murphy\karma spune ca aia 3 nu au sirenaj dar chiar el, al 4-lea, va avea cel mai enervant sirenaj posibil.

PS. Atentie, cumparatul prin consultarea impresiilor personale ale altora duce la sindromul "Birzu" :

https://www.youtube.com/channel/UCN8k6bBl2vRR0U9ipjjOSew

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

@Stef13,

Mulțumesc de atenționare!

Sincer, nu prea am experiență; 

Am intrat și eu pe profilul lor și am adăugat mesaj ...

Dacă vrei poți să- mi zici cum postez numai pt ochișorii lor :D !

@mihaibv,

Mulțumesc ...

Eu nu cred că dacă întreb 3 posesori ai acestui model, gata voi avea o siguranță ...

Sau voi fi păzit de ... ghinion ...

Dacă am lăsat această impresie ... scuze!

Dar pe cine să întreb?

Pe un posesor de duster din 2011?

Nu e cazul căci pot răspunde singur la întrebare!

A, să știi că nu mă deranjează cu nimic dacă vorbești direct cu mine, nu așa... impersonal ( " omul " ) ;

😂😂😂 

 

În altă ordine de idei, cred că am să merg până la urmă pe ... ideea ta de a mai aștepta nițel ...

Până vor rezolva ei problema, tot cu dusterica ma plimb ... ( mai batranior dar ... e ok!);

Stimă!

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak featured și pinned this topic
  • Mak unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...