Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Midnighte a spus:


Le cumperi tu de la baieti ( ~ 850 - 900 lei ) si ceri doar manopera...

Exact asta ti.am zis si eu... @Zirius Vrei factura?Manopera la reprezentanta.

Eu asa am facut. Luat protectiile de la baieti cu montaj la reprezentanta.

Editat de Mak
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 670
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mort sau nu, măcar e organizat. Sau se încearcă să fie. La povești, în alt topic, pe alt forum sau pe Facebook. Sunt eu sătul de câte discuții și păreri mai mult decât subiective se tot reia

Evident ca sunt si mai putin "dotate", depinde de fiecare la ce functii e dispus sa renunte. De aia Dacia, ca toti producatorii auto, ofera mai multe nivele de echipare, cu speranta ca o sa-si gaseasc

Si eu urmeaza luna asta sa dau comanda de inca un Duster, dar eu o sa merg pe 1.33 TCe de 150 CP, cu 4x4. La pret nu e chiar asa de mare diferenta, sunt 550 de euro in plus fata de diesel, care inseam

Posted Images

Offtopic:

Dusterul romanesc rosu in obraji și zâmbitor (Simona Halep - 1,68m, 50kg, 27 ani) a bătut grav Range Roverul american negru și serios (Serena Williams - 1,75m, 70kg, 37 ani). :P

Bravo Simona! 

  Am un prieten care are Range Rover și ma întreba zilele trecute, când i-am spus ca o sa-mi iau Duster rosu, "cand treci la o culoare mai serioasa?". 

  O prefer pe româncuța noastră: mai ușoară, mai fâșneață, mai economică și roșie in obraji! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 12.07.2019 la 14:15, Zirius a spus:

Salut,

 

Se pare ca Dusterul meu va fi livrat la dealer la sfarsitul lunii.

As vrea sa ii pun de la inceput protectii pentru aripi si pentru usi. La dealer coste ~ 2000 ron cu montaj, din cate am inteles.

Cred ca le-as putea monta si singur dar nu am garaj si nu mai am nici rabdare ca pe vremuri...

Ce alternativa mai ieftina am in Bucuresti? Am nevoie de factura pe firma.

Ia legatura cu colegul Planetara,eu am luat tot setul ,extensii aripi si bandouri laterale,cu 900 ron

Le-am montat singur dupa ce am vazut pe Youtube cum se monteaza corect.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am in vedere si o asemenea rezolvare. Pot sa spun ca am doua mâini stângi dar sunt stângaci... Adica nu sunt neîndemânatic. ;)

Totuși, pentru ca nu am unde sa le montez decât afară, în fata casei, într-o curte comuna cu alți vecini, mi-e teama de vreme: ba e soare de nu poți să faci nimic, ba ploua sau bate vântul. Mi-e teama ca nu se vor lipi cum trebuie. :gandire:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca lucrurile s-au succedat zilele astea cu rapiditate uimitoare , ieri proprietar Duster 1.5 dci 4x4, azi 1.3 tce 150 ps 4wd. Am gasit un SL Orange Gris Highland la Daperom Pitesti. A meritat drumul pana la Pitesti, am avut parte de o zi frumoasa si un comportament exceptional al celor de la Daperom. In prealabil ieri  achitat si avansul.pt. alt tce 4wd la Meridian. Nu e o problema se va recupera. Revenind la masina, dupa 7 ani de phase 1, un model fiabil,robust dar spartan , noul model e cu totul altceva. Eu am venit in ritm.alert le autostrada cu 8.1 l/100 km. Asa ca pot spune ca nu e diferenta asa mare. .Motorul.trage foarte bine, este elastic, masina se simte agila dar totusi usor instabila. Daca va intereseaza mai era un Sl orange pe negru la Pitesti, aceeasi configuratie. Ma declar multumit de noua achizitie.

IMG-20190716-WA0003.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 14.07.2019 la 13:15, Zirius a spus:

Am in vedere si o asemenea rezolvare. Pot sa spun ca am doua mâini stângi dar sunt stângaci... Adica nu sunt neîndemânatic. ;)

Totuși, pentru ca nu am unde sa le montez decât afară, în fata casei, într-o curte comuna cu alți vecini, mi-e teama de vreme: ba e soare de nu poți să faci nimic, ba ploua sau bate vântul. Mi-e teama ca nu se vor lipi cum trebuie. :gandire:

Locuiesc  in sectorul 4 ,si daca te hotarasti ,te pot ajuta sa le montezi.Toata treaba trebuie facuta cu calm, si daca urmezi pasii indicati ,adica degresarea in prealabil a masinii pentru o aderenta optima nu se vor dezlipi.Eu am expus toate piesele la soare inainte de montaj ,si am tinut masina la soare cam doua ore in Aprilie.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak featured și pinned this topic
  • Mak unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...