Sari la conținut

mihnea

Iata-ma posesor de Duster...

Postări Recomandate

Cu nimic. Doar am postat consumul

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga coleg @Marian30, am rugamintea sa nu mai postezi date despre masina ta in topicul despre a mea. Nu de alta, dar dezordinea creaza confuzie:   Dusterul meu o fi Diesel sau MAS ? - se va putea intreba un vizitator al forumului. Exista topic dedicat performantelor despre consum.  Scuze pentru observatie; nu am facut-o cu intentie rea.  Multumesc pentru intelegere !

Am facut si cateva poze, asa, in pauza dintre averse :):

In ultimele 4 poze:

-Carligul cu instalatie UK si senzorii pentru parcare (instalatie cu semnalizare exclusiv acustica, recuperata de la vechea Dacie);

-Blindajul pentru clapeta de gaze;

-Locul unde am gasit apa dupa spalarea masinii (acum s-a uscat);

-Camera de vizualizare inapoi (imi este de folos pentru celeritatea realizarii imperecherii cu rulota fiindca se vede bine linia barei si carligul; in rest nu ma intereseaza in mod deosebit...).  Lucrul cel mai important in definitivarea lucrarii l-a facut un coleg al nostru (a carei identitate nu o mentionez aici intrucat nu i-am cerut acordul). Cred ca banuiti cine; nu este greu, fiindca nu sunt multi ca el. Tin sa-i multumesc din nou, inclusiv pe aceasta cale.

IMG_20190517_101953.jpg

IMG_20190517_102004.jpg

IMG_20190517_102017.jpg

IMG_20190517_102251.jpg

IMG_20190517_102310.jpg

IMG_20190517_102818.jpg

IMG_20190517_103221.jpg

IMG_20190517_102743.jpg

IMG_20190517_102856.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Stim,stim,incepe cu t0😀

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 15 minute, Mak a spus:

Stim,stim,incepe cu t0😀

Cu scutul pentru clapeta de gaze, cat mai ramane garda la sol ?

Partajează acest post

Link spre post

Ok. Scuze. Arată super mașina. Scutul este valabil și pentru benizinar? Dacă da am să-l pun pe unchiul meu să-l facă este sudor calificat. Unde mai trebuie montate scuturi? Mulțumesc, o zi bună tuturor.

Partajează acest post

Link spre post

@patratel:  190 mm fara sofer, cu rezervorul aproape gol si fara nicio incarcatura (cateva scule, o sticla cu apa, etc).

@Marian30 :  Cred ca este valabil dar, benzinarul nu cred ca are "atarnatoarea" aceea; de aceea nu cred ca are neaparata nevoie. Trebuie sa te uiti daca trebuie intr-adevar. Eu nu cunosc masina.

Scuturi se pot monta pe toata pertea de dedesubt (bara fata, motor-CV; diferential; rezervor...) daca vrei sa faci offroad. Depinde ce vrei sa faci cu masina. Daca vrei sa te cateri pe munti si pe unde vezi cu ochii prin paduri, as recomanda kitul complet de inaltare si anvelope Simex :). Mie imi ajunge ce am pus fiindca acesta este punctul cel mai vulnerabil. Poate voi recurge si la o mica inaltare (pana in 35 mm) fara sa apelez la un kit dedicat.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.