Sari la conținut

Duster 2 AddBlue


Postări Recomandate

Are o gramada de probleme la pompa de motorina care face zgomot in habitatul masinii,pe care am schimbat-o la 1000 km. .La alti 15.000 km. a cazut pompa de AddBlue!Consumul de carburant al masinii este cu mult peste cel indicat de producator.Nu RECOMAND sa va pierdeti banii si timpul pe aceasta masina!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca esti hotarat sa o faci de rusine. Dar ar fi fost bine sa dai mai multe detalii. Este 4×4 sau 4x2? Cati km ai cu masina? Ce motor ai 115 sau 95cp?

Afirmatia referitoare la consum ma intriga foarte tare. Eu am avut drumuri cu consum mai mic decat cel indicat de producator si nu merg niciodata special pentru a obtine un consum mic.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima "gramada" de probleme (cu pompa de motorină de sub bancheta) ține de insonorizare. Pompa în sine nu are nimic, au schimbat-o degeaba. Conducta de tur trepideaza iar sunetul se propagă in habitaclu din cauza lipsei materialelor fonoabsorbante din si peste incinta unde se află pompa. Se rezolvă usor. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...