Sari la conținut

ig2109

DUSTER 2 - kit roată rezervă pentru 4x2

Postări Recomandate

Cautati la dacie.ie si o sa observati ca "spare wheel"costa extra..Logic ar fi ca vin fara sau cu acel kit(daca nu cumva e contracost si acela).

Editat de MAK

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am roată de rezervă, 4x2 prestige, locuiesc în UK. Nici macar cric si cheia de desfăcut nu aveam ,dar m-am dus la reprezentanță si le-am spus că nu este normal sa nu am macar cric .Au luat de pe alta si mi-au dat cric si cheie.  

Editat de Aikidoro

Partajează acest post

Link spre post

M-am lămurit - se pare că problema e numai pentru versiunea 4x2  Blue dCi. Mai exact - din cauza rezervorului de AdBlue, nu se poate monta kit-ul clasic, care există pe celelalte motorizări 4x2 (benzină și diesel fără AdBlue, 4x4 are deja roata de rezervă în portbagaj).

Cei de la reprezentanțele din zona mea (Bacău și Piatra Neamț) nu știu să existe vreun astfel de kit -  mai așteptăm până apare.

Partajează acest post

Link spre post

Salut. Eu am primit masina cu roata rezerva pe 16 (tabla neagra 6.5J  ET50) si un cauciuc de vara 215/65/16. Are un biletel pe care scrie "max 80mph / 120kmh". Eu as vrea sa folosesc acea janta pentru iarna dar m.a dat inapoi acel biletel.

Aveti idee daca acel biletel e pus tinand cont de calitatea anvelopei sau nici janta nu e recomandata pentru uz normal?

Nu am reusit sa retin marca anvelopei dar sigur nu era ceva premium. 

Partajează acest post

Link spre post

@mpaun nu cred ca ai probleme cu janta respectiva, dar mai bine cumperi 4 jante la fel si ramai cu rezerva. Eu am kit pana (compresor+spray) in loc de rezerva deoarece asa se livreaza la autoturismele care au GPL din fabrica si caut sa-mi fac rezerva care este sfanta in caz de pana. Daca esti hotarat totusi, vb in privat sa-ti iau eu rezerva si tu-ti cumperi 4 jante noi. 

Partajează acest post

Link spre post

Probabil, ar avea nevoie de 5 (4 pe mașină și 1 rezerva) la fel am și eu, am dat comanda de încă 4 jante plus 5 anvelope, deoarece, rezerva o țin tot timpul pe cea de iarna! (16"), cred ca, e recomandata viteza de pe abțibild în caz ca înlocuiești o roata de 17" dacă ți-a fost livrata mașina cu jante de 17" (3 roti 17" și una de 16") recomandat sa nu depășești 80km/h.

Partajează acest post

Link spre post

@marcu s-ar putea sa ai dreptate. Am uitat sa iau in calcul diferenta intre jante. Si eu am pe 17 pe masina. 

@Leutzul te anunt pentru rezerva daca ma hotarasc.

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• evomag.ro%20

• Topicuri

• Reclame auto

epiesa.ro

• Postări

• Exact..s.ar putea ca pachetul sa nu ajunga la adresa ci la posta vamala.Mai exista varianta ca vanzatorul sa declare o alta suma pe colet.
    • Salutare!   Scuze ca nu am prezentat al meu Duster pana acum. Se numeste: Tanin. Promit ca postez poze cat mai curand posibil. An fabricatie: 2010 Motor: 1.6 cu GPL Kilometraj: cca 130 000 Luata de noua din Romania, de fostul proprietar Dumnealui  mi-a spus ca la acea vreme era varianta full, fara tapiterie piele- nu a dorit piele si nici eu nu ma dau in vant dupa aista optiune. Scut motor avea. Am mai adaugat scuturi la diferential si rezervor. I-am luat sosoni noi: Maxxis AT 771- All Terrain/ All Seasson. L-am dotat cu cotiera si huse scaune, bare porbagaj si cutie portbagaj.   Masina merge bine, sunt multumit de ea. La verificare in service totul e in regula, dpdv mecanic/ tehnic. Am insa o pocnitura, uneori, la plecarea lenta de pe loc, in fata sau in spate, pe sub masina. Ce sa fie oare? Spatele il am mai jos, datorita buteliei GPL. Ce optiuni as avea sa ridic doar spatele, pentru a echilibra masina-  sau sa fie spatele putin mai sus?            
    • Salut. Vorbeam in general domnul meu.
    • Transportul ramane 200 lei pana la maxim patru seturi comandate dupa care creste din nou. Ideal ar fi sa ne strangem patru doritori .... Si trebuie luat in calcul ca este posibil sa se plateasca si taxe vamale
  • Creează nouă...