Sari la conținut

Roata de rezerva Duster facelift


Postări Recomandate

Salut . O mica problema .Am un Duster 4x4 din 2014 , asta seara am făcut pană pe dreapta spate si am mers cu roata de rezerva care este mai mica , adică 205/55/16 .... am mers cu el sa zic vreo 30 km , l-am dat pe 4x2 dar între timp s-a aprins martorul ESP la bord si nu s-a mai stins   . E posibil sa fi stricat grupul sau sernzorul ? Un sfat ? Sau a mai întâlnit cineva problema asta ? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 67
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dragi colegi... care aveti o problema cu roata de rezerva... Este bine ca este acolo! este bine ca poti merge chiar si cu 80 km/h! Cum ar fi ca producatorul sa fi pus o roata mai mica (in latime), a

Cred ca toate vin cu anvelope "de rezerva " . Cele care au 80 marcat sunt anvelope care probabil sunt declasate si nu pot marge mai tare in siguranta ...Nu invinovatesc pe nimeni ca am o guma alt mode

Daca-i roata de rezerva si pusa pe spate pe 4x2 si mers incetut pana la vulcanizare este bine dar pe 4x4 se schimba situatia . Daca diferenta de diametru este mare cand folositi alta dim de anvelooa

Posted Images

  • 5 months later...

Am DUSTER 2 din ian 2019 - versiunea 4x2, fără roată de rezervă (a venit cu kit reparație). Anterior am avut DUSTER 1, tot 4x2, tot fără roată de rezervă - la care am cumpărat ulterior un kit roată de rezervă compus dintr-o cușcă de metal + cărlig de agățare a cuștii respective - pentru montarea rezervei sub mașină.

Respectivul kit NU este compatibil cu DUSTER 2 - am înțeles că e un alt model (troliu?) - nici un dealer de aici (Irlanda) nu îl are.

Am căutat pe net - nu am găsit nimic, nicăieri... aveți idee, prin țară se găsește? Dacă da - unde? La ce preț?

Mersi anticipat!

 

PS Roata de rezervă o am deja de la cel vechi.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...