Sari la conținut

Postări Recomandate

La 13.01.2022 la 14:23, smokefield a spus:

nu e asa greu sa faci revizii intre reviziile "originale" in reprezentanta. nu cred ca nu stiti de treburile astea..

stii cum e fox, nimeni nu se ocupa c- d-astea da romania e plina de masini aranjate. nu insinuez nimic ca nu ne stim, dar eu unu nu mai am incredere sa iau nici de afara masina. si a fost nevoie sa ma scolesc in a citi acele semen de care zice torquemada pt a evita sa fiu pacalit. nu ca ce stiu e infailibil, tocmai de aia intrebam detalii, ca asa inveti. dar pentru o persoana normala nu e asa usor sa depisteze o masina aranjata, daca vanzatorul a incercat sa ascunda  anumite chestii.

eu nu inteleg ce zici. am postat ce fac eu. si e perfect ok-le-am spus o si la revizie.

am schimabt consumabilele la 7k..8k si la revizia de an/garantie le-ammai schimbat odata. nu saracesc de la un filtru de aer schimbat la 5k :).

vorbim de omasina de 20k+, noua.

importat e sa ai capul pe umeri si nu sa mergi pe "scrie la 30k, eu acolo schimb") si sa ai ore de stat in trafic sau de mers "la rupere" fara numar.

la alte masini pe bord apare informarea de service in functie de starea reala a masinii si nu doar "estimari" pe km sau timp, dar acolo s multi senzori.

depinde ce vrei - ai bun simt si tii la masina si gandesti - e ok,

daca nu....pacat de masina.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 670
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mort sau nu, măcar e organizat. Sau se încearcă să fie. La povești, în alt topic, pe alt forum sau pe Facebook. Sunt eu sătul de câte discuții și păreri mai mult decât subiective se tot reia

Evident ca sunt si mai putin "dotate", depinde de fiecare la ce functii e dispus sa renunte. De aia Dacia, ca toti producatorii auto, ofera mai multe nivele de echipare, cu speranta ca o sa-si gaseasc

Si eu urmeaza luna asta sa dau comanda de inca un Duster, dar eu o sa merg pe 1.33 TCe de 150 CP, cu 4x4. La pret nu e chiar asa de mare diferenta, sunt 550 de euro in plus fata de diesel, care inseam

Posted Images

Am dat si eu comanda pt un Duster 1.3 4WD. Am primit un termen de fabricatie, 07.04.2021. Din experienta voastra, cam in cate zile ajung masinile la dealeri de la data fabricatiei? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, ttt2021 a spus:

Am dat si eu comanda pt un Duster 1.3 4WD. Am primit un termen de fabricatie, 07.04.2021. Din experienta voastra, cam in cate zile ajung masinile la dealeri de la data fabricatiei? 

2022 prespun, nu ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...