Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 670
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mort sau nu, măcar e organizat. Sau se încearcă să fie. La povești, în alt topic, pe alt forum sau pe Facebook. Sunt eu sătul de câte discuții și păreri mai mult decât subiective se tot reia

Evident ca sunt si mai putin "dotate", depinde de fiecare la ce functii e dispus sa renunte. De aia Dacia, ca toti producatorii auto, ofera mai multe nivele de echipare, cu speranta ca o sa-si gaseasc

Si eu urmeaza luna asta sa dau comanda de inca un Duster, dar eu o sa merg pe 1.33 TCe de 150 CP, cu 4x4. La pret nu e chiar asa de mare diferenta, sunt 550 de euro in plus fata de diesel, care inseam

Posted Images

Un lucru pe care nu l-am inteles si care pe mine ma deranjeaza foarte mult. Subliniez ca este valabil de la aparitia Duster pana in prezent.

Din ce cauza jantele stilizate se degradeaza atat de usor? Chiar nu se putea remedia problema? Oare costa atat de mult? Macar daca s-ar putea monta capace pe jantele stilizate sau daca s-ar putea la achizitia masinii alege jante din tabla clasice pe nivelurile de echipare care au aer conditionat inclus.

In foto este o masina relativ noua (Duster ph3 sau Duster 2 cum este denumirea comerciala)

DSCN1308..JPG

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt pe cale sa mi achiziționez un Duster 4x4 1,5dci cu adblue, varianta aproape full, țin sa menționez ca mașina o sa fie în principal de naveta, dar nu o sa o folosesc pe un drum asfaltat, mai cu gropi, denivelări, drumuri de România.
Am nevoie de 4x4 mai ales iarna, condițiile meteo fiind mai aprige în zona mea, știu ca 18k de euro este mult, dar Dacia nu mai este ce a fost odată, adică mai slabuta, mai clasica, din câte am înțeles de la posesorii de Duster, motorul este foarte fiabil, nu am pretenții ca bordul sa fie din nu știu ce piele sau scaunele sa fie nu știu cum,menționez încă o data ca n o sa o folosesc pe autostrada sau pe ceva DN, aștept păreri, mulțumesc :)

Editat de Danrus
Țin sa menționez ca nu am dat încă avansul, dar sunt foarte nehotărât, este mult 18.000 de euro pe un Duster?
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de unul nou sau second?

Parerile sunt impartite dpdv al motorizarii - cea moderna ( benzinarul de 1.33 l ) e de recomandat insa dieselul e preferat de "offroad-arii" vechi in meserie cica.

 

In rest masina este ce trebuie iar la pret nu gasesti nimic mai capabil.

Din experienta personala, daca as avea de ales din nou acum , tot Duster as lua. ( dupa 1 an de mers cu el )

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, este vorba de unul nou, as prefera diesel pentru ca o sa fac ceva km cu el, pe viitor o sa l folosesc ca și mașina de familie, deci o sa l folosesc atât la offroad(mai decent, nu extrem) cât și la drum lung(mai rarut) în principal la naveta dar nu pe autostrada sau DN, ii un drum mai accidentat, gropi, denivelări. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Exista vorbe ca nould DCI cu adblue e UTIL, dar a mai avut destul de multe probleme in ultimele generatii, datorita cresterii complexitatii sistemelor antipoluare etc.

Urmand un facelift, ar fi cazul sa prinzi si oferte speciale, daca te grabesti sa iei in curand.

La km anuali putini, DCI iti aduce la 4-5 ani distributia ca si cost mai mare / km.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...