Sari la conținut

Vand jante tabla Dacia Duster cu anvelope iarna


Postări Recomandate

Omule, nu e cazul sa ne iei la misto, nu suntem nici noi de azi de ieri dar ce vinzi tu sunt niste gunoaie. Nimeni nu isi pune cauciucuri mai vechi de 10 ani, eu nu mi-as pune nici mai vechi de 5, mai ales alea de iarna.

Compozitia chimica a cauciucului si felul cum a fost afectat de timp il face sa se comporte total diferit fata de primii ani, indiferent ca are sau nu uzura.

Pana una alta tu vrei sa iti vinzi marfa, nu te-am chemat noi aici si acum facem mofturi la oferta. Ca sa vezi totusi cat de aberant e pretul tau, uite aici niste cauciucuri rusesti, nu sunt ele cine stie ce brand dar sunt noi si si-a luat un coleg de pe forum care e multumit de ele:
https://www.anvelopecalifornia.ro/anvelope-215-65-r16-kama-515_53_ro
Trei ani sa tina si sa le schimbi dupa si tot nu iti iei opincile alea pe care vinzi tu. No offence dar asta e adevarul.

Editat de Kidu
  • Like 4
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Kidu a spus:

Omule, nu e cazul sa ne iei la misto, nu suntem nici noi de azi de ieri dar ce vinzi tu sunt niste gunoaie. Nimeni nu isi pune cauciucuri mai vechi de 10 ani, eu nu mi-as pune nici mai vechi de 5, mai ales alea de iarna.

Compozitia chimica a cauciucului si felul cum a fost afectat de timp il face sa se comporte total diferit fata de primii ani, indiferent ca are sau nu uzura.

Eu le-am pus la vânzare. Nu înțeleg cu ce deranjez!!! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit jante noi la 149 lei bucata - https://www.km100.ro/janta-tabla-6.5jx16-pcd-5x114.3-66.1-et-50-duster-megane-iii-fluence.html si anvelope noi la 169 - https://www.e-pneu.ro/anvelope-iarna-kama-515-215-65-16-102q-9998458

Deci cu 1280 de lei am încălțat mașina de iarna, eu chiar ma gândesc serios sa le iau pe astea, mi se par super ok la preț... nu excepționale dar mai bune decât astea all season cu care a venit mașina. 

No offense! 

Editat de eliadib
  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No offence.. yes offence, i-ati facut varza anuntul. Parca erau niste reguli la "Bursa"..

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 47 minute, Stef13 a spus:

No offence.. yes offence, i-ati facut varza anuntul. Parca erau niste reguli la "Bursa"..

No offense dar ti s-ar parea normal ca u nmembru nou al forumului (si *nou* intr-ale auto) sa isi ia teapa cu asa ceva? si ceilalti membri doar sa priveasca asa ceva fara sa spuna nimic? E vorba totusi de bun simt si de colegialitate, putem merge mai departe si sa vorbim si de siguranta. Daca ar intra in tine unul datorita acestor cauciucuri ce ai mai spune atunci?  Sper ca nu totusi.

Multumim colegilor pt vigilenta si promptitudine. Asta e adevarul NO OFFENSE, si eu as gasi ce  sa vind, dar ii respect pe ceilalti si dau la fier vechi

Editat de Gavryel
  • Like 5
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte mare vigilenta. Prețul oricum e negociabil, iar legat de siguranță pot spune ca mașina de pe care am dat jos jantele astea mergea ok, fără probleme. Tot nu înțeleg unde-i vigilenta... Oricum nu trag speranța sa le vând pe acest forum. Am zis sa le postez și vedem ce va fi. Nu oblig pe nimeni să cumpere sau sa comenteze... Și oricum părerea mea despre un Duster nu mi-o pot exprima aici că v-ați face de rușine... Dați-mi "Block", ca va pricepeți bine la asta și aia e. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...