Sari la conținut

De la Vw GT la Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 43
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut,   Masina am cumparat-o de la o persoana fizica, ce facuse 9000km, am obtinut in acest fel: - Un discount sanatos % vs comandata de la reprezentanta; - Plus am incercat sa ev

Salutare,   Pentru ca de ceva timp vechiul Volkswagen Golf GT (din 2007) inceapea sa dea semne de batranete si incepea sa "absoarba" mai multe fonduri decat era necesar, plus ca devenise mai

In weekend am fost la cabana malaiesti, urcand cu masina pe un drum forestier plin cu zapada batatorita. Panta pe acest drum era decenta, urcand si un golf 6 cu cauciucuri de iarna, dar cu tinte. Ce c

Posted Images

Nu stiu cum vajaie, nefiind masina mea.

Eu doresc sa pun barele acolo sus, astea thule wingbar edge care vin intre barele longitudinale ale masinii. Ar trebui sa fie aero si sa nu vajaie (doar ele montate) cu mult mai raubdecat barele masinii la viteze de peste 100km. Pe aceste bare voi prinde (pe timpul verii) 2 suporti thule proride 591 parca (se vad la poza cu golful). Chiar mi se pare ca se potrivesc acest model de bare (chiar daca sunt o caruta de bani) insa nu ai probleme de calitate si compatibilitate cu accesoriile thule pe care le am si pe care cine stie in viitor ce o sa am.

Mi se par cele mai joase si elegante bare de pe piata (nu-mi plac cele care sunt mai late decat barele longitudinale).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In weekend am fost la cabana malaiesti, urcand cu masina pe un drum forestier plin cu zapada batatorita. Panta pe acest drum era decenta, urcand si un golf 6 cu cauciucuri de iarna, dar cu tinte. Ce concluzii am tras dupa ce am coborat?

Anvelopele all season bridgestone dueler nu imi dau deloc siguranta pe zapada batatorita (la -10 grade), rotile patinant cu 4x4 lock, incercand sa dau cu spatele dupa ce m-am priponit intr.o parcare cu zapada si una dintre rotile din fata s-a afundat. Noroc ca am avut un amic bine facut si m-a impins putin, iesind imediat, insa clar pe jentile de tabla fidji voi pune un set dedicat de anvelope de iarna.

IMG_20190224_095538.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...