Sari la conținut

Gama de Culori - Noul Duster


Postări Recomandate

Daca ar fi sa bag de vina, sa identific un inconvenient destul de major la Duster ph3, ala ar fi calitatea lacului care este prea "moale" si din cauza asta se zgarie atat de usor masina.

Sunt o persoana foarte grijulie, spal masina cel putin o data pe saptamana, curat imediat orice gainat de pasare, am grija unde o parchez sa nu ma loveasca altii cu portierele insa chiar si asa apar zgarieturi sau urme pe lac mai des decat la alte marci. Ma gandesc la capitolul asta au facut "cost-saving" la greu.

Sunt programat sa la un atelier de detailing unde o sa ii fac o protectie ceramica. A mai facut cineva operatiunea asta pana acum sau ati intampinat probleme similare?

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 26
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Gris Hihland vs Gri Platine.

In primul rand ai dezavantaje daca alegi culori nemetalizate (Alb sau Bleu Navy). Conform manualului intretinerea acestora necesita mai multa atentie, spre exemplu nu ai voie sa cureti masina cu

2019:  

Posted Images

Pacat. Pe passat aveam negru metalizat. Se matuia la orice gainat "cu simt de raspundere"... Am fost extrem de incantat cand am descoperit ca lacul de pe duster este indestructibil. Culoarea este gri metalizat, o spal doar cand vin din off-road...

Dupa 7 ani arata impecabil, doar urme de portiere si cateva zgarieturi din off.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zgarieturile existente se polisheaza si dupa se aplica protectia ceramica care iti da si o protectie mecanica la zgarieturi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...