Sari la conținut

Gama de Culori - Noul Duster


Postări Recomandate

Culori - avantaje - dezavantaje (practice si estetice).

Tu ce culoare ai ales / Ce culoare ai dori sa alegi pentru noul Duster ? 

De ce ?

Personal, zilele acestea voi da comanda pentru Duster in varianta Confort, fara pachetul Look Exterior. 

Gama de culori este destul de redusa si avand in vedere ca nu voi avea acel argintiu/satinat exterior, ma intreb ce culoare arata mai bine cu bara fata si cea spate, negre.

Sugestii?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 26
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Gris Hihland vs Gri Platine.

In primul rand ai dezavantaje daca alegi culori nemetalizate (Alb sau Bleu Navy). Conform manualului intretinerea acestora necesita mai multa atentie, spre exemplu nu ai voie sa cureti masina cu

2019:  

Posted Images

Aici e chestie de gusturi.Nu o sa fie masina noastra,o sa fie a ta!Ce.ti place aia iti cumperi.Mie imi place beige dune cat si Orange Atacama.Daca aveau rosu in gama asta alegeam.

Editat de MAK
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca Bleu Cosmos sa observi ca nu se vede mare diferenta intre partile vopsite si cele negre!Eu am dorit Gris Platine,care din pacate nu mai e disponibil dar pe configurator inca exista, pentru ca e o culoare care nu evidentiaza asa mult faptul ca masina e murdara si da bine cu pachetul Look de la versiunea Prestige.

Mult succes in alegere!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ai dezavantaje daca alegi culori nemetalizate (Alb sau Bleu Navy).

Conform manualului intretinerea acestora necesita mai multa atentie, spre exemplu nu ai voie sa cureti masina cu un aparat de spalare cu presiune ci doar manual cu apa si burete moale. Mi se pare o prostie dar producatorul cred ca stie de ce a facut aceste precizari.

Evident ca intre restul culorilor alegerea este subiectiva. Personal am ales Orange Atacama deoarece era noua in gama, mi se pare mai spectaculoasa si mai potrivita unui tanar. Urmatoare optiune cred ca ar fi fost Beige Dune.

Celelate culori mi se par mai sobre, poate pentru oameni mai in varsta :)) Glumesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Asa este, nu e ok. Culoarea e frumoasa pentru o masina mai sport sau elegance. 

A mea va fi Brun Vision. Am zis sa nu iau orange atacama fiindca e foarte comuna si majoritatea posesorilor au aceasta culoare, dar nici neagra, desi arata bine pe negru, insa vara parca ai vrea altceva. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Foarte frumos rosul... eu am comandat Dusterul alb (am tot zis cu sotia ca urmatoarea masina va fi alba si alba va fi .. am mai castigat si 300 de EURO). Cand a vazut sotia ca au introdus rosul de mai sus a cam insistat sa vad daca putem schimba culoarea (din 20 Mai se modifica termenul la care era gata masina pe la mijlocul lui Iulie, evident am zis pas)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...