Sari la conținut

Sebik

Albinuța mea!

Postări Recomandate

Acces mai facil la un Thule, design, nu știu, îmi plac cum arata deși după ce sunt montate mi se pare ca ii afectează un pic garda la sol. Aștept păreri pro contra, poate ma convingeți sa nu. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Garda sigur o micsoreaza.De cate ori ai nevoie sa ajungi la cutie?Bine,daca ai 1.65..e mai greu.

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Salutare,un copil se urca mai usor,si dau si bine. ( Aici gusturile nu se discută) . Dar sant practice din când în când. 

Editat de Aikidoro

Partajează acest post

Link spre post

Practice pe naiba. Ca se doreste sa para (nu sa fie) mai robusta masina cu ele, e altceva, de gustibus..

Intrebare: de ce ne luam suv-uri, ca sa facem unghiul de rampa cat mai obtuz doar de dragul ochiului?

Tare asta cu sa urce mai usor printisorul :) Nu cumva sa faca intindere.

• Like 2
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Pe langa garda la sol micsorata pragurile laterale fara bull-bar vor arata inestetic si asimetric daca privesti masina din lateral insa bull-bar-ul este o porcarie kitsch-oasa care va face mai multe pagube in caz de impact frontal fie el si unul usor.
Sfatul meu e sa renunti la praguri, copilul oricum va putea urca si cobori fara probleme, sunt in aceeasi situatie. Daca vorbim de accesul la un Car Top, ala e o data sau de doua ori pe an, prea putin ca sa merite moftul si investitia zic eu.

Editat de Kidu

Partajează acest post

Link spre post

Bull bar - nu are utilitate nici in caz de accident, oricum vei schimba bara. 

Pragurile, micsoreaza garda si in caz de impact pot deforma caroseria in punctele de prindere. 

In plus, aerodinamic - bullbar-ul si pragurile vor creste consumul si zgomotul la rulare,  precum vor afecta stabilitatea la viteza. 

Tu hotarasti. De banii acestia e mai util un CASCO. 

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Aproape m-ati convins sa NU, CASCO mi-am facut si o sa raman totusi la un carlig de remorcare, in rest nimic deocamdata. Bull bar nu am vrut din start. In alta ordine de idei cum rezolvam problema stergatoarelor care sunt scurte de-abia acum am observat pe ploaie. A incercat cineva unul mai lung cel putin pe partea soferului?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.