Sari la conținut

Vand Duster 4x4 2016 DIESEL 1.5 dCi 110 CP


Postări Recomandate

Salutari!

 

Din pacate Dusterul pe care speram sa-l tinem in familie "for ever" trebuie sa faca loc altei masini. A fost cumparat in 2017 din Elvetia pentru o distinsa doamna pensionara cu planul "secret" de a fi folosit ocazional la cate o escapada soft-offroad si ca "tragator" pentru remorcuta familiei (motiv pentru care a primit carlig demontabil thule). Realitatea a fost ca nu a iesit de pe asfalt in tot acest timp iar utilizatorul principal a decis ca nu este ceea ce isi doreste si ar vrea sa revina la un hatchback.

In consecinta masina iese la vanzare. Si am vrut sa apara intai aici unde are sansa de a ajunge la un om care sa o folosesca asa cum merita.

Ca si dotari cred ca este ceva de nivel Prestige cu ceva in plus (protectiile laterale si de aripi). In Elvetia par sa fi fost alte combinatii de dotari decat pe la noi. Este din 05.20016, are cca.  30000km la bord (17500 la cumparare), inca un an jumate de garantie si ultimele doua revizii (de 1 respectiv 2 ani) facute la noi in reteaua Dacia.

Am incercat sa fac o lisa cu dotarile masinii si sa postez cateva poze pentru cei interesati asa ca am creat o  pagina de prezentare cu aceste informatii aici.

RB_83A7360.jpg.jpg

RB_83A7338.jpg.jpg

RB_83A7347.jpg.jpg

Era sa uit de pret. 12000Eur pare un pret fair? (nu am gasit nimic prin anunturi sub 12500eur cu varsta, km si dotarile acestei masini)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru pret e greu de facut o comparatie si o evaluare corecta. Prea multi impostori si prea multi amatori de chilipiruri. O sa auzi tot felul de voci si texte. Ca reper poti lua totusi un pret de buyback oferit de un dealer Dacia, la care sa mai adaugi circa 2000 euro.

Esti sigur cu garantia? Cea standard e de 3 ani.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
29 minutes ago, Stef13 said:

Esti sigur cu garantia? Cea standard e de 3 ani.

Multumesc pentru idei!

Cu garantia extinsa  sunt sigur, am documentele de achizitie si am si verificat cu ocazia ultimei revizii: masina iese din garantie in 05.2020.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
La 22.01.2019 la 9:04, Stef13 a spus:

Prea multi impostori si prea multi amatori de chilipiruri. O sa auzi tot felul de voci si texte.

Cata dreptate ai avut! Cu toata bunavointa e greu sa raspunzi mesajelor care iti propun discount de 20% din pretul cerut, fara sa fi vazut masina, sau celor care suna sa iti spuna ca masina are pana pe dreapta din ce vede el in poze :)

Masina este inca la vanzare cu 11880Eur

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...