Sari la conținut

E posibila modificarea unui 4x2 in 4x4?


Postări Recomandate

Un tinichigiu carosier iti va spune exact.Trebuie luati suporti de tendoane ai suspensiei stg si dr si montati la 4x2.Si mai sunt si altele.        Spor la treaba.                                             Laureat 4x4,1.5 dCi,109 cp =17.300€         Laureat 4x2,1.5, dci,110 cp =14.500€      Preturi aug.2018.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 17
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Simt ca mi se ingreuneaza pleoapele cand te citesc Mariane. Dupa judecata ta chiar n-are nimic de pierdut? Nu mai induceti omul in eroare si nu mai vorbiti in necunostinta de cauza.  Ovidiu Flori

Părerea mea este sa o vindeți pe aceasta și să luați una 4x4 . Că și preț de omologare pentru seria de șasiu ajunge undeva la 4000 Ron . Trebuie omologare individuala pe seria de șasiu , aceasta

Acum am citit un articol pe un alt forum despre modificari ulterioare. Unele se pot face altele la orice serie de sasiu altele efectiv nu se pot face fiindca montajul la acea ora si minut nu permite a

Hai să citim tot: în 2014 nu aveai Duster ph3 ci doar Duster ph2 caz în care Laureate râmâne în picioare.

Ca să transformi un Duster ph2 din 4x2 în 4x4 ai nevoie de :

- altă punte spate

- cutie de viteze TL8 nu TL4

- tot axul de transmisie între TL8 și diferențial spate

- alt cablaj electric habitablu de 4x4

- calculator ETC(4x4)

- butonul de comandă AUTO/2WD/4WD cu tot cu ornament

- reconfigurare calculatoare

 

S-ar putea face dar costurile vor depăsi așteptările

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-ar parea interesanta si doar modificarea puntii, fara cuplarea transmisiei.

Astfel cosurile s-ar reduce seminificativ si se castiga in stabilitate si confort.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca mi se ingreuneaza pleoapele cand te citesc Mariane. Dupa judecata ta chiar n-are nimic de pierdut?
Nu mai induceti omul in eroare si nu mai vorbiti in necunostinta de cauza. 

Ovidiu Florin, la modul cel mai sincer si prietenesc, daca vrei atat de mult 4X4, vinde-o pe asta 4X2 si ia-ti alta 4X4, nu iti irosi banii aiurea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea este sa o vindeți pe aceasta și să luați una 4x4 .

Că și preț de omologare pentru seria de șasiu ajunge undeva la 4000 Ron . Trebuie omologare individuala pe seria de șasiu , aceasta fiind omologata pe 4x2 .

Bafta,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...