Sari la conținut

B56HJW

Media Nav v.1.0.13.1 Android Auto

Postări Recomandate

Salut lume,

inca nu am reusit sa ma prezint in sectiunea Dusterul meu insa am gasit ceva ce, poate, va intereseaza:

noul MediaNav updatat cu Dacia Media Nav Toolbox la v.1.0.13.1 suporta Android Auto. Cu toate beneficiile incluse: Waze, Spotify, poate o aplicatie giro (daca are si senzori acea noua cutie cu SO Linux).  

Informatia este preluata de pe FB WazeRomania

La Multi Ani si Drumuri Faine

• Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit asta pe youtube.

• Like 1
  • Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post

Salutare,

Din cate am citit pe net este vorba despre alt hardware al MediaNav-ului si de software (cel din urma, v2 ruleaza pe Linux, pe cand cel anterior este pe Windows CE). Noul MediaNav Evolution v2 a fost prezentat in Octombrie la Paris din cate am inteles. Din ce am mai gasit pe net, daca acuma aveti o versiune de system egala sau mai mica decat 9.1.3 inseamna ca aveti MediaNav Evolution v1, fara AndroidAuto (si fara posibilitate de update, 9.1.3 fiind ultima versiune pentru systemele cu Windows CE). Sper ca face sens ce am scris, daca nu multe detalii gasiti aici sau aici           .

Zi faia sa aveti si drumuri bune!

Partajează acest post

Link spre post

Nu e EVO2 ci generația 4, și da nu e upgradabila ca de la gen2 la gen3.

teaser19011402.jpg

teaser19011403.jpg

teaser19011404.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Bine spui, ce sunt eu curios e daca se poate schimba gen 3 cu gen 4, ca forma am impresia ca sunt identice. Informatia asta nu am gasit-o pe nici unde.

Editat de AlexDragan

Partajează acest post

Link spre post

Toate Medianav-urile generație 1, 2, 3 și 4 sunt identice ca dimensiuni, interfață și conectică

Așa arată gen1:

Partajează acest post

Link spre post

@t0rquemada super, merci de info. Ăsta o sa fie primul upgrade, asta cu conditia sa apară și la vânzare (pe olx?) în viitorul apropiat.

Mă gândesc că pozele de mai sus sunt cu MediaNav-ul din mașina ta, așa a venit mașina, cu cel nou din fabrică?

Editat de AlexDragan

Partajează acest post

Link spre post

Citește tot topicul, mașina e din 2012 cu Medianav gen1 și firmware Menavrus cu Mirrorscreen

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.