Sari la conținut

Probleme cu adblue duster 1.5 blue dCi


Postări Recomandate

Salut la toată lumea!!!incep prin a.mi cere scuze dacă am deschis un nou topic și poate nu trebuia ...sunt posesorul unui duster 1.5 blue dCi 4x2 de o săptămâna ...cumpărat in italia (nu știu dacă are vreo importantă ) ..am citit pe forum ca sunt câțiva posesori de același model ca al meu cu probleme la sistemul SCR (adblue) ceea ce vroiam sa știu dacă nu deranjez prea mult sunt și posesori care nu au întâmpinat aceasta problema ?momentan am 700km și nu mi-a apărut nimic dar stau cam in stres de când am citit pe forum!!e posibil sa fie la toate mașinile aceasta problema?eu mai am la dispoziție 1 sapt sa o dau înapoi in caz ca nu imi convine ceva!!va mulțumesc!!

944A8248-7739-4FB7-B9B3-46140C494F2A.jpeg

38D6749D-D313-4DAB-9A75-F28D586343EF.jpeg

2699EFBA-8F9B-4D96-B198-FDA567E1F2E0.jpeg

3EFFFF72-3697-43E9-8AC0-06D855EA50C6.jpeg

D6EB4EDD-0E96-4FC2-8EBF-94F1297BD22A.jpeg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosește mașina liniștit. Și dacă apar probleme,  este în garanție și se rezolvă. Se mai întâmplă ca la noi sisteme implementate să apară erori, care sunt rezolvate. Să o folosești sănătos și să te bucuri de ea la maxim.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Balintadrian89,
Asta nu e motiv sa returnezi masina inapoi, foloseste-o linistit pentru ca e doar o problema de soft care e in curs de rezolvare.

@MAK,
Imi permit sa iti raspund deoarece sunt in aceeasi situatie cu 4X2. Dusterul e altceva, alta clasa, volum mai mare, garda la sol mai mare, alta motorizare.

De ce aveti unii impresia ca un Duster e musai sa fie 4X4? Majoritatea dintre voi nu veti scoate niciodata tot din 4X4 iar eu unul nu folosesc masina off-road decat ocazional unde ma descurc onorabil si cu 4X2. 

Tot respectul pentru off-roaderii adevarati care scot untul din masina asta insa aia sunt in alta liga.

 

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Balintadrian89 a spus:

Mulțumesc!!!sper sa sa nu apăra nimic !! Tu ai mai rezolvat ceva ? Bafta multa !! 

Pe mine m-au chemat joi la resoftare 3.01. Dar nu am mers pentru că am plecaf în concediu.  O să mă duc pe 18 când revin.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, MAK a spus:

Poate parea banala intrebarea..De ce nu ai luat un Sandero Stepway diesel daca tot ai ales 4x2.Din cauza portbagajului mai mare la Duster?

Salut ...sincer sa fiu nu am fost niciodată fan Dacia dar când am văzut noul Duster mi-a plăcut la Nebunie și după primul test drive pot sa zic ca m.a cucerit ...am ales duster doar pt ca vroiam o mașina noua ,accesibila și sa imi placa ..

Acum 2 ore, cbogdy a spus:

Pe mine m-au chemat joi la resoftare 3.01. Dar nu am mers pentru că am plecaf în concediu.  O să mă duc pe 18 când revin.

Ok...concediu plăcut in continuare și așteptăm noutăți când te întorci ..bafta multa 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 11 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...