Sari la conținut

Postări Recomandate

Daca nu e deranj mare, te rog tine-ma si pe mine la curent cu schimbarea timoneriei. Cand ma duc la service, vreau sa le spoun exact ce trebuie inlocuit si ca mai exista reclamatii pe problema asta care s-au rezolvat prin inlocuirea  timoneriei.

Multumesc, s-auzim de bine.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 300
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In Europa, motorul se fabrica la Valladolid, Spania, pentru modelele Dacia-Renault, la Sunderland (UK) pentru modelele Nissan (dar nu se stie ce-o fi dupa Brexit) si la fabrica Daimler din Kölleda, Ge

Am avut 14 ani 1,5 dci-ul si pot sa spun ca e un motor foarte bun! (In afara de furtunul de la turbo nici un fel de probleme in 200 mii km) De aproape un an conduc 1,33 TCE-ul. Fara sa intru in detali

Am facut media consumului in 16059 km parcursi cu Duster 4x4 1.2 tce si 16094 km parcursi cu Duster 4x4 1.5 dci. Am mers in aceleasi stil si conditii cu ambele. La 1.2 tce a iesit o medie de 7.93%. ia

Posted Images

salut , dupa cum am promis , revin azi cu raspunsul ferm , azi am mers la service , , mi s-a schimbat timonerie duster 1.3 , una noua , la cea data jos este defect in interior timonerie acel agatat si sunet scos pe manevra tr.1-2 ..., deci schimbat pe garantie , cine are problema asta sa ceara asa ceva , o zi buna

Link spre post
La 04.06.2019 la 21:16, eman4x4 a spus:

De ce nu merge si pe Rabla totusi, ca norma de poluare parca era ok.

L.E. la configurator apare selectabil 'Rabla' si daca apas pe link chiar merge.

Screenshot_20190604-212415_Chrome.jpg

Si eu sunt interesat de achizitionarea prin Rabla.

Am fost azi la un Test Drive si am cerut si informatii despre achizitie.

Nivelul de emisii este criteriu de eligibilitate in programul Rabla, limita fiind setata la 140g/km, iar versiunea 4WD are emisii de 145 (fata de 137/139 la 2WD)

image.png.ebae7db33a39aaa8a6e463bbe06be150.png

Link spre post

Deci in final s-a facut lumina, 1.33-ul pe 4WD nu intra pe Rabla. Totusi ciudat ca initial limita pe date era de 140 (cel putin pe site-ul francez al Dacia) iar acum e 145.

Cine-i mai intelege.... acum si pe FR tot 145 apare.

Macar e treaba clara.

Link spre post
  • 2 weeks later...

salut , am si eu o intrebare , si-a montat cineva carlig remorcare pe noul duster?se poate monta usor fara modificari , adica il pot pune si eu acasa fara a demonta bara spate , in prima faza as face fara instalatia electrica ....daca da , ceva detalii , multumesc

Link spre post
  • 4 weeks later...

Salut,

Sunt interesat si eu de achizitia unui Duster cu noul motor 1.3 TCE. Am facut un test drive si desi masina avea ~800km, se simteau din plin problemele cutiei de viteze, in sensul ca la fiecare schimbare de treapta si apasare a pedalei de acceleratie, se simtea un tremurat usor al maciuliei schimbatorului de viteze.

Din ce am mai citit pe forumuri, mi se pare deja problema generalizata. Este cineva care a achizitionat acest motor cu transmisie fata sau 4x4 si sa nu fi avut nicio problema cu cutia de viteze? 

Aveti idee daca pe motorul diesel s-au raportat aceleasi probleme?

Multumesc!

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...