Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 300
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In Europa, motorul se fabrica la Valladolid, Spania, pentru modelele Dacia-Renault, la Sunderland (UK) pentru modelele Nissan (dar nu se stie ce-o fi dupa Brexit) si la fabrica Daimler din Kölleda, Ge

Am avut 14 ani 1,5 dci-ul si pot sa spun ca e un motor foarte bun! (In afara de furtunul de la turbo nici un fel de probleme in 200 mii km) De aproape un an conduc 1,33 TCE-ul. Fara sa intru in detali

Am facut media consumului in 16059 km parcursi cu Duster 4x4 1.2 tce si 16094 km parcursi cu Duster 4x4 1.5 dci. Am mers in aceleasi stil si conditii cu ambele. La 1.2 tce a iesit o medie de 7.93%. ia

Posted Images

Dealerul mi-a propus un SL Techroad alb cum am vrut, cu termen 19 iul (dar care mi-a spus că iese din fabrică mai repede, pe.20 iun). Mi s-a părut pom de Crăciun.

Am comandat Com/nfort cum am vrut inițial, fără termen de livrare.

Editat de Solaris
Spelling
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E doar o presupunere, dar dacă aș fi Dacia aș deschide mai întâi comenzile și apoi m-aș apuca de producție. Din termenul de la Techroad văd că producția începe în iunie. Termenul meu depinde de câte comenzi vor fi pe configurații similare dpdv al liniei de producție. Se pare că sunt un ‘early adopter’.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu merge si pe Rabla totusi, ca norma de poluare parca era ok.

 

L.E. la configurator apare selectabil 'Rabla' si daca apas pe link chiar merge.

Screenshot_20190604-212415_Chrome.jpg

Editat de eman4x4
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...