Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 300
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In Europa, motorul se fabrica la Valladolid, Spania, pentru modelele Dacia-Renault, la Sunderland (UK) pentru modelele Nissan (dar nu se stie ce-o fi dupa Brexit) si la fabrica Daimler din Kölleda, Ge

Am avut 14 ani 1,5 dci-ul si pot sa spun ca e un motor foarte bun! (In afara de furtunul de la turbo nici un fel de probleme in 200 mii km) De aproape un an conduc 1,33 TCE-ul. Fara sa intru in detali

Am facut media consumului in 16059 km parcursi cu Duster 4x4 1.2 tce si 16094 km parcursi cu Duster 4x4 1.5 dci. Am mers in aceleasi stil si conditii cu ambele. La 1.2 tce a iesit o medie de 7.93%. ia

Posted Images

Acum 8 ore, valentinR a spus:

Varianta de putere este 130 cai 4x2 evident.

Nu am considerat util sa dau 1000 euro in plus pentru 150 cai, 10 km/h viteza maxima si 20Nm cuplu, mai ales ca masina este de familie nu pentru intreceri pe sosea :)

Comfort  TCe 130 GPF  - 15250 euro,

Comfort  TCe 150 GPF  - 15750 euro.

Sigur, este treaba fiecăruia pe ce alege să-și cheltuiască 💰 dar unde este diferența de 1000 euro?

Editat de senders
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ‎13‎.‎05‎.‎2019 la 19:20, valentinR a spus:

Am luat un 1.3 TCE confort, motorul este f silențios și ok consumul 5.5 afară și 7.5 in oraș dar am făcut numai 500 km , până se rodează cred că consuma mai mult.

Sper sa mai scadă. Asta cu ECO activat, fara el mă duce și la 8-9 in oras

Despre 1,3 4x4 ai mai aflat ceva, când apare ?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 luni când am făcut comanda nu era disponibilă oferta comfort la 150 cp , era disponibilă numai oferta de echipare superioară de 17k aproximativ

deci nu am avut de ales.

Și chiar și așa nu știu dacă m-aș fi aruncat la ea chiar și pentru 500e

 

 

 

 

Pătrățel nu știu nici dealerii sigur, aproximează că la toamnă sau la începutul anului viitor.

Oricum este un real progres, am condus un Duster 1 dci acum câțiva ani și este altă experiență, una îmbunătățită, dacă se dovedește fiabil motorul o sa se umple tara de Dusteristi hai ha

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am auzit zvonurila dealer, 1.3 TCe 4x4 o sa apara in toamna.

Iar la cutia automata s-a renuntat, pt ca e prea scumpa pt Dacia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...