Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 300
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In Europa, motorul se fabrica la Valladolid, Spania, pentru modelele Dacia-Renault, la Sunderland (UK) pentru modelele Nissan (dar nu se stie ce-o fi dupa Brexit) si la fabrica Daimler din Kölleda, Ge

Am avut 14 ani 1,5 dci-ul si pot sa spun ca e un motor foarte bun! (In afara de furtunul de la turbo nici un fel de probleme in 200 mii km) De aproape un an conduc 1,33 TCE-ul. Fara sa intru in detali

Am facut media consumului in 16059 km parcursi cu Duster 4x4 1.2 tce si 16094 km parcursi cu Duster 4x4 1.5 dci. Am mers in aceleasi stil si conditii cu ambele. La 1.2 tce a iesit o medie de 7.93%. ia

Posted Images

La 06.03.2019 la 13:58, MAK a spus:

In vara o sa apara si varianta cu 4x4.

Salut ! Ai auzit undeva oficial ca va aparea din vara? sau macar sa se dea comanda si la noi de atunci ?

Mersi !

La 05.03.2019 la 19:27, Ramses4u a spus:

Salut!

Am platit pe 01 martie avansul de 5% pentru un Duster 1.3 TCe 130CP Comfort (4x2, deocamdata numai asta exista pentru motoarela de 1.3) + MediaNav si Pachet Parking prin Rabla. In 20 de zile imi comunica termenul de livrare. D-abia astept!

Asteptam pareri dupa achitionare :D :-D  

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Azi, pe ordinea de zi a Guvernului se afla ORDONANŢA DE URGENŢĂ pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de Urgenţă nr. 66/2014 privind aprobarea Programului de stimulare a cumpărării de autoturisme noi. Daca sunteti interesati o gasiti pe net.

PRINCIPALA MODIFICARE CONSTA IN FAPTUL CA PRIN RABLA NU SE MAI POT CUMPARA MASINI CU MOTOR CU ARDERE INTERNA DECAT IN LIMITA A 50.000 RON PLUS TVA. 

Adica aproximativ 12.500 Euro.

Din cate am vazut eu pe net, toti producatorii au oferte pentru toate categoriile de masini, si mai ieftine si mai scumpe.

Astfel suntem obligati sa cumparam masini mici sau fara prea multe optiuni pe ele.

Sunt curios daca o astfel de decizie stimuleaza schimbarea parcului auto?!

Toate bune!

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot aștept să înceapă programul "Rabla", dar cu acestă ordonanță, guvernul demonstrează faptul că nu sunt 💵 la buget! Asta este părerea mea!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...