Sari la conținut

Portocala mecanica - 4x4 - 1.5 dCi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare tuturor, De aproximativ 30 de zile sunt posesorul unui Duster Blue Dci 4x4 echipare "Comfort" culoare Orange Atacama. Pe 27 august am achitat avansul, iar pe 30 octombrie am ridicat masi

Stai linistit, asa se aude si la a mea. Am 3200 km cu ea. Acele puncte sunt de la omul sau robotul care da cu ceara de izolare pe sub masina. Acea ceara este data in bataie de joc, a mea est

asta e, unii avem o problema, altii alta, oricum ar fi ...nu scapam de ceva anume, bine ca nu sunt de fapt *probleme* in adevaratul sens al cuvantului....si eu mai aud un usor sirenaj...dar baiatului

Posted Images

La 28.06.2019 la 19:03, mihaibv a spus:

De ce nu ai lasat-o in treapta 1? Eu asa stiu ca se coboara pentru ca rotile sa nu se blocheze si sa nu apara deraparea.

Exact asa am inceput coborarea insa viteza de deplasare in prima viteza mi s-a parut destul de mare, avand in vedere ca intrasem pe portiunea cu dale si imediat urma virajul la stanga destul de strans.

Posibil sa fie mai OK cum spui tu, totusi dupa cele expuse mai sus eu am considerat ca e mai sigur pe liber.

Ma batea gandul sa activez HDC dar, din nou, nu mi se parea foarte safe.

 

Ca sa fac un rezumat : este posibil ca sistemele masinii sa te ajute mai mult decat crezi , dar pana nu treci peste rezerva psihica sa te lasi pe mana lor ti se pare mai sigur sa controlezi tu totul. Cel putin la mine asa s-a pus problema, mai ales din lipsa experientei in afara asfaltului.

Editat de likety
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...