Sari la conținut

Portocala mecanica - 4x4 - 1.5 dCi


Postări Recomandate

Si la mine a aparut condensul. Mie nu mi se pare normal. Am avut inainte Logan si, in 11 ani cat l-am avut, nu aparut niciodata condens, nici in faruri, nici in stopuri

Editat de BogdanG
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 33
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare tuturor, De aproximativ 30 de zile sunt posesorul unui Duster Blue Dci 4x4 echipare "Comfort" culoare Orange Atacama. Pe 27 august am achitat avansul, iar pe 30 octombrie am ridicat masi

Stai linistit, asa se aude si la a mea. Am 3200 km cu ea. Acele puncte sunt de la omul sau robotul care da cu ceara de izolare pe sub masina. Acea ceara este data in bataie de joc, a mea est

asta e, unii avem o problema, altii alta, oricum ar fi ...nu scapam de ceva anume, bine ca nu sunt de fapt *probleme* in adevaratul sens al cuvantului....si eu mai aud un usor sirenaj...dar baiatului

Posted Images

Ce noutăți mai aveți în legătură cu "fâsâitul" de la 2500 la 3000 de turații de la viteza a treia în sus?

Și la a mea am sesizat ieri că se aude. Am 3900 de km.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

@ Kidu

Multumesc pentru precizare. Intr-adevar am mai observat si la alte masini aceasta problema. Chiar zilele trecute am vazut o Skoda Superb noua care avea condens in ambele faruri.

 

Ca un update :

Masina are acum aproximativ 4100 de km si nu am intampinat celebra problema la AdBlue (nici nu imi doresc sa apara). La fel de adevarat este ca masina a intrat la 650 km in service pentru reglarea geometriei si exista posibilitatea sa i se fi facut atunci vreo resoftare. Eu unul nu am fost informat.

"Fasaitul" nu a disparut dar nici eu nu-l mai bag in seama.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut, nu e motiv de ingrijorare. Sa o folosesti sanatos si sa te bucuri de ea!

La ce "fasait" te referi mai exact, discutam cumva despre subiectul asta?

Merci pentru raspuns!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, simptomele sunt diferite.

La mine se aude chiar si la viteza mica (15-20 km/h).

Se distinge clar ca fiind un "fasait", ca si cum ceva pierde presiune sau efectul invers ca si cum un aspirator este obstructionat (cred ca stim toti un astfel de sunet). In momentul in care am dus masina in service pentru acest sunet cred ca admisia a fost primul lucru verificat si apoi celelalte.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Salutare tuturor!

Intre timp am facut cu masina putin peste 8500 km. Ma surprinde faptul ca nu a aparut inca mesajul pentru completare cu AdBlue, avand in vedere ca nu am completat niciodata de cand am luat-o.

Pentru transport biciclete, cutie portbagaj & diverse am optat pentru barele OE. Sunt mai late decat ma asteptat si mult mai silentioase (chiar si la viteza mare) fata de ce am mai avut pe alte masini.:D

In alta ordine de idei am reusit sa fac si prima pana cu Portocala. Pe aceasta cale ii sfatuiesc pe toti sa verifice prezoanele (buloanele) rotii deoarece la mine s-au desfacut foarte foarte usor. Nu stiu cine trebuie sa verifice rotile inainte de livrare, fabrica sau dealer-ul dar oricum nu e normal.

 

Dupa ce am rezolvat pana nu stiu cat de corect am fixat cricul asa ca rog un coleg binevoitor sa ma ajute cu o poza cu cricul montat sa vad si eu daca l-am prins corect.:P

Multumesc anticipat si drumuri bune tuturor!

IMG_20190303_134341.jpg

IMG_20190303_134355.jpg

IMG_20190303_121752.jpg

Editat de likety
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...