Sari la conținut

ddcristi

Antena radio scurta.

Postări Recomandate

Salut,

Am o mica problema pe care nu stiu cum sa o rezolv la Dusterul meu...

Eu tin masina in garaj tot timpul, iar cand bag masina in garaj, din pacate poarta garajului este destul de joasa si nu pot sa intru cu antena montata pe masina... Poarta este doar cu cativa cm mai inalta decat masina. Ati vazut pe undeva de unde pot sa cumpar o antena mult mai scurta decat cea pe care o are Dusterul, dar care sa fie la fel de buna? Sau o solutie sa indoi aceasta antena, fara sa o rup...

M-ar interesa in primul rand o antena mai scurta, care sa poata fi infiletata direct in locul celei existente, sa nu trebuiasca sa fac modificari la masina...

Cristi 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa o tai. Dar corespunzator va scadea eficacitatea ei la receptie.

Partajează acest post

Link spre post

Da.... mă gândeam că pot să o tai, dar n-aș vrea să pierd din eficacitate... de aia mă gândeam că poate găsesc un model mai scurt... sau că poate reușesc să o îndoi cumva...

Partajează acest post

Link spre post

Găsești pe net tijă antena 10 sau 16 cm, diverse culori,  cu adaptoare filet de 5 sau 6 mm. Pe FM isi face treaba, am folosit la Dusterul anterior care avea antena în față și incomoda atunci când puneam cutia portbagaj.

Partajează acest post

Link spre post

La PH2 se potriveste perfect antena de pe Ford Fiesta.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! :)

Pana la urma, dupa o gramada de masuratori, am vazut ca totusi masina intra in garaj cu antena originala montata... Cam la putza de furnica, dar intra, nu agat cand intru in garaj si nu rup antena... Asa ca am renuntat sa mai caut o antena mai scurta...

O zi faina! :) 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.