Sari la conținut

Schimbare becuri (H1 si H7) - Duster 2011


Postări Recomandate

Revin cu un update la becurile OSRAM cumparate si montate pe Duster. 

S-au ars dupa FIX 4 luni. Cel din stanga s-a ars lunea si cel din dreapta s-a ars joi. 

Poate aveam eu asteptari nerealiste despre becurile astea, dar chiar dupa 4 luni sa se arda ambele in aceeasi saptamana?

Calitatea luminii date de becuri era excelenta, chiar m-au dat pe spate, nu stiu daca am avut eu ghinion cu durata lor de viata sau cam asa se intampla dar nu pot spune ca sunt multumit. Am revenit pe becurile de Kaufland cu tenta alba, e a doua masina pe care le pun si nu au nici o treaba :)))) (mentionez ca la mine faza scurta e aprinsa mereu, si zi si noapte) 

Faza lunga inca rezista, probabil din cauza ca o folosesc FOARTE rar. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 8 months later...
  • Răspunsuri 21
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Și-a pus cineva Osram și le-am văzut live, atât din față cât și din spate. Ca preț, undeva în jurul la 600 lei. Pe lângă faptul că sunt ilegale și poți rămâne fără certificat, sunt ori prea puter

Probabil isi dau seama ca led fara lupa e anormal plus multi isi vor acumula carne in congelator cu ocazia montarii,de aceea feedback.ul o sa fie slab..

In general becurile de genul X-treme Vision nu tin foarte mult la o utilizare mai intensiva.. si exista si un risc de a deteriora farul ( matuire/topire). Parerea mea este de a merge pe ceva intermedi

Posted Images

Și-a pus cineva Osram și le-am văzut live, atât din față cât și din spate. Ca preț, undeva în jurul la 600 lei.

Pe lângă faptul că sunt ilegale și poți rămâne fără certificat, sunt ori prea puternice ( de unde și recomandarea producătorului de a nu fi folosite pe drumurile publice ), ori luminează foarte prost din punct de vedere al dispersiei. A stat în spatele meu cam 5 minute și îmi venea să mă dau jos să îi sparg farurile. Asta în oraș, în Iași, unde există iluminatul stradal, deci lumina era deja difuză sau altfel spus, "ameliorată". Rar sentiment... În afara localității nici nu vreau să mă gândesc "cât de bine ar face".

Puneți-va Osram Night Breaker Laser +150 sau ceva de la Philips, tot halogen. Luminează suficient și sunt legale

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 6 months later...

eu am avut h7 osram xenon look 55 w , 3800 k . super faine doar durata de viata circa 250 h. acum am philips led Philips Ultinon Pro6000 H7 11972U6000X2 3000h 6000k. se vad extraordinar si nu se incalzesc atat de tare precum halogenele

poze faruri 1.jpg

poze faruri 2.jpg

poze faruri 3.jpg

poze faruri 5.jpg

poze faruri.jpg

pe faza scurta becuri led philips , pe lunga white vision philips si pe proiectoare becuri de fabrica.... cam asta e diferenta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Oricum din ce am vazut nu sunt la fel de suparatoare fata de o instalatie xenon aftermarket montata in far de halogen. Am studiat si eu de curand la un coleg pe un Duster1 niste Osram LED...ce sa zic din masina e diferenta mare fata de halogene acum nu stiu ce sa zic daca te intalnesti cu el pe sosea. Asa la perete faceau linie nu bateau aiurea in sus dar e subiectiva treaba asta.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...